PARTNER PORTALU

Mieszkaniowa inwestycja w Radzyminie

Abpol Company Polska S.A., spółka notowana na rynku NewConnect od kwietnia 2013 r., zajmująca się dystrybucją produktów FMCG, przygotuje projekt nieruchomościowy na należącej do niej działce w Radzyminie. Po opracowaniu dokumentacji projektowej na budowę osiedla mieszkaniowego emitent zamierza sprzedać tą inwestycję wybranemu inwestorowi branżowemu.

Autor: House Market 27 lutego 2015 14:19

Obecnie działka ta stanowi w bilansie spółki inwestycję długoterminową, co wynika z podjętej wcześniej przez zarząd decyzji w tym zakresie. Abpol planuje podnieść atrakcyjność oraz wartość tej nieruchomości poprzez przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami przyłączy na budowę osiedla mieszkaniowego o łącznej powierzchni użytkowej mieszkalnej wynoszącej 5 000 mkw. Tak przygotowany projekt inwestycyjny ma zostać sprzedany w okresie najbliższych kilku lat inwestorowi branżowemu, a środki pozyskane z tej transakcji zostaną przeznaczone na rozwój podstawowej działalności spółki w zakresie handlu produktami FMCG.

- Spółka zakłada, że proces przygotowania inwestycji potrwa około 12 miesięcy. Równolegle Spółka rozpocznie już prace nad pozyskaniem ewentualnego inwestora. Kluczowym elementem są prowadzone prace nad budową obwodnicą. Dzięki tej inwestycji Spółka będzie mogła pozyskać dodatkowy kapitał obrotowy pozwalający na przeprowadzenie dużych kampanii reklamowych i dynamiczne zwiększenie sprzedaży - komentuje Olgierd Wejner, dyrektor generalny spółki Abpol Company Polska S.A.

Abpol postanowił przygotować projekt inwestycyjny w Radzyminie z uwagi na dobrą lokalizację posiadanej działki. Zdaniem zarządu, w ciągu 2 lat Radzymin stanie się miejscem, gdzie będą powstawały nowe osiedla, a ludzie chętnie będą tam kupowali mieszkania oraz domy. Wynika to z faktu prowadzonej obecnie budowy obwodnicy, która skróci czas dojazdu z tego miejsca do Centrum Warszawy do 20 minut.

- Dobra komunikacja z Centrum miasta znacznie zwiększa atrakcyjność tej lokalizacji. Spółka liczy, że rozpoczęte już prace przy budowie obwodnicy będą przebiegać zgodnie z harmonogramem i zostanie ona oddana w wyznaczonym terminie tj. w 2017 roku - dodaje Wejner.

Spółka zakończyła 4 kw. 2014 r. zyskiem netto wynoszącym 42 tys. zł zysku netto przy przychodach na poziomie 1.398 tys. zł. W analogicznym okresie 2013 r. jej strata netto przekroczyła 201 tys. zł. W całym 2014 r. Abpol wypracował 116 tys. zł zysku netto wobec 81 tys. zł w 2013 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych