PARTNER PORTALU

Mirbud zwiększa sprzedaż. Najlepsze wyniki w segmencie deweloperskim

Mirbut podsumował wyniki sprzedaży. Na koniec trzeciego kwartału firma uzyskała przychód ze sprzedaży na poziomie 578 mln zł, czyli o 50 mln zł więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Autor: housemarket.pl 20 listopada 2017 11:42

Na wynik grupy miały wpływ przede wszystkim bardzo dobre wyniki w segmencie deweloperskim. Na koniec III kwartału to właśnie w segmencie deweloperskim zanotowano największy wzrost przychodów, bo aż o ponad 50 mln zł.

- Działająca w ramach Grupy Mirbud spółka deweloperska JHM Development osiąga coraz lepsze rezultaty, które są wynikiem przemyślanej, dobrze zaplanowanej strategii rozwoju segmentu deweloperskiego grupy. Już dziś mamy pewność, że zapowiadane przez nich osiągnięcie poziomu sprzedaży 300 mieszkań w tym roku nie tylko zostanie zrealizowane, ale nawet znacznie przekroczone – podsumowuje Jerzy Mirgos.

Tym samym wzrósł udział tego segmentu w przychodach Grupy z 3 do 11 proc.

Nadal dominującym obszarem działalności Mirbud, generującym ponad 80 proc. przychodów jest segment usług budowlano-montażowych.

-Utrzymanie ubiegłorocznego poziomu przychodów i zysku w tym segmencie to wynik realizacji licznych inwestycji w ramach intensywnie rozwijanej współpracy z międzynarodowymi deweloperami powierzchni magazynowej, a także realizacji dużych kontraktów drogowych, takich jak S-3, S-5, Obwodnica Bolkowa, czy łącznik Obwodnicy Inowrocławia - podkreśla Jerzy Mirgos, prezes zarządu Mirbud. 

Na koniec lipca zakończono budowę I etapu hali magazynowej w Pruszkowie, a pod koniec września zakończono roboty na budowie hali MLP we Wrocławiu. W III kwartale oddano również do użytkowania Liceum Ogólnokształcące nr 5 we Wrocławiu. W obszarze inwestycji drogowych zakończono i oddano do użytkowania, na dwa tygodnie przed planowanym terminem I etap obwodnicy Inowrocławia w ciągu drogi krajowej nr 15. III kwartał obfitował również w pozytywne dla Spółki rozstrzygnięcia wielu przetargów budowlanych.

-Zawarliśmy 4 umowy na roboty budowlane o łącznej wartości ponad 285 mln zł brutto, w tym między innymi na budowę Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii we Wrześni, a także na budowę Łącznika Obwodnicy Inowrocławia. Dodatkowo powzięliśmy informację o wyborze na Generalnego Wykonawcę hali przemysłowej w Natolinie gm Nowosolna o wartości blisko 50 mln zł - podsumowuje Jerzy Mirgos.

Utrzymanie zysku 

Po 9 miesiącach zysk grupy Mirbud ze sprzedaży brutto jest na zbliżonym do ubiegłorocznego poziomie i wynosi 64,4 mln zł (+ 1 mln zł r/r). Największy wzrost zanotowano w segmencie deweloperskim, wypracowany tam zysk jest o 11 mln zł. wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, co zapewniła rentowność na poziomie 20 proc. Mimo, iż nieznacznemu obniżeniu uległa rentowność segmentu budowlanego, to pozostała ona nadal na wysokim poziomie i wynosi 8,41 proc. Na nieznacznie niższy poziom zysku brutto na sprzedaży w segmencie budowlanym wpływ miało zmniejszenie przychodów z realizowanych rentownych kontraktów drogowych oraz spadek rentowności budownictwa użyteczności publicznej, wynikający z końcowego rozliczania kontraktu w Gliwicach.

Stabilny poziom przychodu i rentowności w sektorze najmu

Grupa Mirbud to oprócz działalności budowlanej, deweloperskiej i drogowej również najem komercyjny oraz działalność targowo-wystawowa.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych