PARTNER PORTALU

Murapol kupił grunt pod drugi projekt w Edynburgu

Grupa Murapol podpisała przedwstępną umowę zakupu działki w Edynburgu, opiewającą na kwotę 900 tys. funtów netto. Na inwestycji o powierzchni ok. 0,1 ha zlokalizowanej przy London Road, zostanie zrealizowany projekt deweloperski obejmujący ok. 30 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 2,1 tys. mkw.

Autor: HouseMarket.pl 03 kwietnia 2017 09:38

Umowa przyrzeczona zostanie zawarta do 30 września 2018 r. po spełnieniu warunków zawieszających, w tym m. in. po uzyskaniu przez grupę Murapol pozwolenia na budowę projektu deweloperskiego zgodnego z jej planami inwestycyjnymi.

– Doświadczenia nabywane podczas przygotowywania pierwszego projektu mieszkaniowego w Edynburgu w połączeniu z atrakcyjnością inwestycyjną stolicy Szkocji, zachęciły nas do dalszego przyglądania się temu rynkowi, czego efektem jest podpisana umowa. Imponuje nam tamtejszy klimat inwestycyjny, na który składają się zarówno znacznie mniej skomplikowane niż w Polsce procedury administracyjne, jak również przychylność władz i organizacji branżowych do prowadzenia tam działalności deweloperskiej. Od momentu zakontraktowania pierwszej działki w Edynburgu, Scottish Property Federation promuje Murapol jako pierwszego międzynarodowego inwestora, który zdecydował się na realizację projektu deweloperskiego w Szkocji. Nasze zainteresowanie ich krajem jako terenem inwestycyjnym doceniają także tamtejsze władze, którym zależy na jak najszybszym uregulowaniu procedur administracyjnych związanych z naszą inwestycją – mówi Michał Sapota, prezes zarządu Murapolu.

– Projekty nieruchomościowe realizowane na rynkach zagranicznych stanowią uzupełnienie naszej działalności krajowej i w żadnej mierze nie wpłyną na dalszy wzrost aktywności deweloperskiej w Polsce – dodaje Michał Sapota.

London Road to jedna z głównych ulic stolicy Szkocji, a kupowana nieruchomość jest położona 10 minut drogi od budynku Parlamentu Szkocji oraz 20 minut od Princes Street, głównej ulicy Edynburga. Ze względu na bliskość do centrum miasta oraz bogatą infrastrukturę okolica ta uznawana jest za atrakcyjne miejsce do zamieszkania. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w dużym zainteresowaniu tą lokalizacją wśród tamtejszych deweloperów. Potencjał inwestycyjny tej części miasta zwiększy także planowana w ciągu najbliższych pięciu lat jej gruntowna przebudowa.

Nabywana działka przy London Road jest drugą inwestycją grupy Murapol w Edynburgu i trzecią poza granicami kraju. W styczniu br. firma kupiła grunt przy Ferry Road w Edynburgu, gdzie przygotowuje realizację projektu inwestycyjnego obejmującego ok. 20 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 2 tys. mkw. Z kolei w czerwcu ub. r. Murapol nabył nieruchomość w Berlinie, na której już w bieżącym kwartale planuje rozpocząć realizację inwestycji składającej się z dziewięciu budynków, w których powstanie 120 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej 5,4 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych