PARTNER PORTALU

Murapol podsumowuje półrocze. Szykują się nowe inwestycje

Murapol w pierwszym półroczu 2017 roku wypracował 190,6 mln zł przychodów, osiągając zysk z działalności operacyjnej na poziomie 49,2 mln zł oraz zysk netto w wysokości 37,2 mln zł.

Autor: housemarket.pl 14 września 2017 15:54

Zaprezentowane dane zostały ustalone zgodnie z MSSF 15.

- Przygotowane sprawozdanie pro forma jest odpowiedzią na zapotrzebowanie zgłaszane przez naszych partnerów finansowych, którzy nabywając emitowane przez nas obligacje korporacyjne oraz certyfikaty inwestycyjne tworzonych we współpracy z nami FIZ-ów, partycypują w finansowaniu wzrostu skali naszej działalności. A ta w ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku znacznie się poszerzyła. Poprzez nabycie pakietu kontrolnego akcji Awbud, uzupełniliśmy dotychczas wiodącą w naszej aktywności, obecność w sektorze inwestycji mieszkaniowych o projekty z zakresu budownictwa przemysłowego, ekologii i energetyki. Z kolei zakup pakietu akcji Skarbiec Holding to decyzja inwestycyjna otwierająca przed nami zupełnie nowy, z punktu widzenia dotychczasowej aktywności Grupy Murapol, segment działalności – mówi Michał Sapota prezes zarządu Murapol. - Oczywiście stale rozwijamy naszą podstawową linię biznesową. Tylko w pierwszym półroczu br. zakontraktowaliśmy zakup gruntów o wartości blisko 100 mln zł netto, na których zamierzamy wybudować około 4 tys. lokali czyli 166 tys. mkw. PUM-u – dodaje Michał Sapota.

W 2017 roku po raz pierwszy zostały skonsolidowane wyniki Awbud, który jako generalny wykonawca, pracuje na dużo niższych marżach niż deweloperzy mieszkaniowi, a mimo to marża na sprzedaży wyniosła 35 proc., operacyjna 26 proc., a netto 20 proc. Ponadto Grupa przekazała w pierwszym półroczu tylko 700 mieszkań, co stanowi 1/3 planu na ten rok.

W skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym pro forma za 2016 rok Murapol wykazała 486,9 mln zł przychodów, osiągając zysk z działalności operacyjnej na poziomie 123,4 mln zł oraz zysk netto w wysokości 120,8 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych