PARTNER PORTALU

Murapol rusza za granicę

Murapol to firma z bogatą tradycją, która stale się rozwija. Dowodem na to są kolejne inicjatywy i nowe projekty. - Na rynek patrzymy szeroko, zarówno pod kątem lokalizacji krajowych, jak również kolejnych rynków zagranicznych - mówi Michał Sapota, prezes zarządu Murapol.

Autor: housemarket.pl 19 września 2017 09:17

- Obecnie przygotowujemy ponad 20 nowych inwestycji, a także kolejne etapy już realizowanych projektów nieruchomościowych. W br. podpisaliśmy umowy przedwstępne na zakup gruntów o łącznej powierzchni przekraczającej 35,4 ha, których wartość opiewa na kwotę 190,6 mln zł netto. Na zakontraktowanych terenach planujemy zrealizować projekty deweloperskie, w których zaoferujemy blisko 6,1 tys. lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 267,5 tys. mkw. - tłumaczy Michał Sapota.

W pierwszym półroczu br. grupa Murapol zakontraktowała sprzedaż 1609 lokali. Poziom sprzedaży zrealizowanej w ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. był o 24 % wyższy od wielkości zakontraktowanej w analogicznym okresie minionego roku, kiedy zostały podpisane 1294 umowy dotyczące sprzedaży mieszkań. Wynik sprzedażowy wypracowany w pierwszym półroczu 2017 jest najwyższym w 16 letniej historii grupy Murapol za okres pierwszych sześciu miesięcy roku.

Największym zainteresowaniem wśród klientów firmy cieszą się lokale 2- i 3-pokojowe o metrażach od 40 do 60 mkw. Stąd w ofercie dominują właśnie takie mieszkania.

- Aktualnie jesteśmy obecni w 13 polskich miastach, a w 4 kolejnych przygotowujemy inwestycyjne nieruchomościowe. Wychodzimy z działalnością także za granicę. Prowadzimy prace poprzedzające uruchomienie budów w Berlinie, Zossen oraz dwóch w Edynburgu. Na rynek patrzymy szeroko, zarówno pod kątem lokalizacji krajowych, jak również kolejnych rynków zagranicznych - opowiada.

Grupa Murapol stale analizuje możliwości poszerzenia swojej działalności o nowe obszary rynku nieruchomościowego dające możliwość uzyskiwania atrakcyjnych wyników finansowych. Obecnie przygotowuje się do rozpoczęcia prac nad uruchomieniem innej linii biznesowej, w ramach której będzie nabywać „trudne” grunty, a następnie wyprowadzać ich sytuację prawną, ekologiczną, etc. i odsprzedawać je deweloperom z zyskiem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych