PARTNER PORTALU

Murapol umacnia pozycję na Górnym Śląsku

Grupa Murapol zakupiła teren inwestycyjny o powierzchni 0,9 ha zlokalizowany przy ul. Nasypowej w Katowicach. Na nowym gruncie deweloper wybuduje 185 mieszkań. - Przyglądamy się kilku innym miastom Górnego Śląska. Naszym celem jest zdominowanie rynku mieszkaniowego tego regionu - mówi Michał Sapota, prezes zarządu grupy.

Autor: HouseMarket.pl 01 sierpnia 2017 09:17

Na nabytym za kwotę 5 mln zł netto gruncie zostanie zrealizowany projekt nieruchomościowy składający się z dwóch sześciokondygnacyjnych budynków, w których powstanie 185 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 8,5 tys. mkw. W podziemnych halach garażowych budynków zaoferujemy 116 miejsc postojowych.

Podpisana umowa zakupu działki przy ul. Nasypowej jest związana ze spełnieniem warunków zawieszających wynikających z umowy przedwstępnej z dnia 1 lipca 2016 r., w tym m.in. z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę projektu zgodnego z planami inwestycyjnymi Grupy.

Wstępny harmonogram inwestycji przy ul. Nasypowej przewiduje rozpoczęcie prac budowlanych w trzecim kwartale br., zaś przekazanie gotowych mieszkań nabywcom w 2019 roku. Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive Sp. z o.o., pracownia architektoniczna należąca do Grupy Abadon Real Estate, skupiającej segment wykonawczy holdingu Murapol.

- Konsekwentnie umacniamy pozycję rynkową w Katowicach oraz całym województwie śląskim. Dostrzegamy potencjał tego regionu, który w połączeniu z naszą znajomością jego rynku mieszkaniowego, pozwala nam przygotowywać inwestycje odpowiadające na potrzeby lokalowe mieszkańców Śląska i Zagłębia. W regionie tym jesteśmy obecni w Katowicach, Tychach, Siewierzu i Bielsku-Białej. Pracujemy nad inwestycjami w Sosnowcu i Gliwicach, a w ostatnich dniach wygraliśmy przetarg na zakup nieruchomości w Mikołowie. Ponadto przyglądamy się kilku innym miastom Górnego Śląska. Naszym celem jest zdominowanie rynku mieszkaniowego tego regionu - mówi Michał Sapota, prezes zarządu Murapol.

Portfolio projektów w przygotowaniu Grupy Murapol w stolicy Górnego Śląska obejmuje blisko 3 tys. lokali mieszkalnych, których łączna powierzchnia użytkowa wyniesie ok. 128 tys. mkw. Procedowane inwestycje, poza projektem przy ul. Nasypowej, powstaną przy ul. Karolinki, u zbiegu ulic J. Baildona i Bożogrobców, przy ul. Bytkowskiej, a także ul. Bażantów jako kolejne etapy inwestycji Murapol Nowy Bażantów.

Ponadto w województwie śląskim przygotowujemy kolejne kwartały projektów Murapol Siewierz Jeziorna oraz Murapol Śląskie Ogrody w Tychach. Rozpoczęliśmy również prace nad inwestycją zaplanowaną na zakontraktowanej w ostatnich dniach działce w Bielsku Białej. W bieżącym roku Murapol wszedł także do nowych lokalizacji Aglomeracji Śląskiej. W Sosnowcu i Gliwicach Grupa proceduje formalności administracyjne związane z realizacją inwestycji mieszkaniowych, w ramach których powstanie odpowiednio ok. 750 oraz 690 lokali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych