PARTNER PORTALU

Murapol umacnia pozycję w Poznaniu

Murapol podpisał przedwstępną umowę dotyczącą zakupu nieruchomości o łącznej powierzchni ok. 1,4 hektara. Na zakontraktowanym terenie powstanie inwestycja z 324 lokalami mieszkalnymi.

Autor: housemarket.pl 26 października 2017 11:16

Nieruchomość zakupiono za kwotę 14,25 mln zł netto. Na zakontraktowanym terenie grupa zrealizuje projekt inwestycyjny, który będzie składał się z 2 budynków z 324 lokalami mieszkalnymi o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ok. 14,7 tys. mkw. Do dyspozycji mieszkańców inwestycji zostanie postawionych także 498 miejsc parkingowych zaplanowanych w podziemnych i naziemnych halach garażowych.

Ostateczna umowa przenosząca własność gruntu zostanie podpisana do 20 grudnia 2017 roku po spełnieniu warunków zawieszających, w tym m.in. podpisaniu porozumień zapewniających dostęp do mediów na nabywanym terenie inwestycyjnym.

- Dostrzegając potencjał inwestycyjny Poznania dla firm deweloperskich, systematycznie umacniamy pozycję tej lokalizacji na naszej mapie działalności. W przygotowywaniu oferty dla mieszkańców stolicy Wielkopolski, kładziemy nacisk na to aby uwzględniała zróżnicowane potrzeby lokalowe poznaniaków. Dlatego nasze portfolio projektów w tym mieście jest zróżnicowane, zarówno pod względem wielkości inwestycji, jak i ich lokalizacji. Odpowiedzią na zauważalnie rosnące znaczenie dostępu do terenów zielonych oraz miejsc rekreacji przy podejmowaniu decyzji zakupowych klientów, jest zakontraktowany grunt przy ul. Dymka. Znajduje się on nieopodal słynnej poznańskiej Malty, Parku Tysiąclecia oraz ogrodu zoologicznego, co czyni go niezwykle atrakcyjnym miejscem do zrealizowania projektu mieszkaniowego. - mówi Michał Sapota, prezes zarządu Murapol. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych