PARTNER PORTALU

Murapol z zastrzykiem gotówki

Co najmniej 400 mln zł przychodów zamierza wypracować Grupa Abadon Real Estate w ciągu najbliższych pięciu lat ze świadczenia kompleksowej obsługi projektów nieruchomościowych, które powstaną na gruntach zakupionych ze środków pochodzących od inwestorów Murapol HRE FIZAN.

Autor: HouseMarket.pl 11 kwietnia 2017 09:02

Fundusz planuje w ciągu najbliższych dwóch lat pozyskać w ten sposób min. 200 mln zł. Środki te zostaną zainwestowane w zakup działek pod projekty mieszkaniowe, których realizacją będzie zarządzał Murapol, a niezbędne zasoby i kompetencje dostarczy Grupa Abadon Real Estate.

Strategia inwestycyjna Murapol HRE FIZAN zakłada zaangażowanie w projekty nieruchomościowe w pierwszej fazie ich realizacji. Oznacza to, że inwestorzy będą partycypowali finansowo w zakupie działek, czyli w jednym z kluczowych etapów realizacji projektów mieszkaniowych, który w zasadniczy sposób wpływa na ich wyniki ekonomiczne.

Murapol HRE FIZAN, zgodnie z założeniami, w ciągu najbliższych dwóch lat zamierza pozyskać min. 200 mln zł, które zainwestuje w zakup gruntów w lokalizacjach o co najmniej 100 tys. mieszkańców. Na nabytych terenach holding Murapol będzie realizował projekty mieszkaniowe, których kompleksową obsługę dostarczy Grupa Abadon Real Estate. Zakres usług będzie obejmował wyszukanie gruntów, ich analizę prawno-geologiczną i akwizycję, uregulowanie niezbędnych procedur formalno-prawnych, budowę i komercjalizację, a także obsługę posprzedażową.

- Aktywem wnoszonym do projektu przez Murapol jest nasz model biznesowy, zgodnie z którym w swoich strukturach skupiamy wszystkie kompetencje niezbędne do realizacji inwestycji mieszkaniowych, co znacznie usprawnia proces wykonawczy. Ponadto w trakcie 16 lat działalności na rynku nieruchomościowym nabyliśmy bogate doświadczenie, które procentuje trafnością wybieranych lokalizacji i atrakcyjnością architektoniczną opracowywanych projektów, co z kolei przekłada się na ich szybką komercjalizację - mówi Michał Sapota, prezes zarządu Murapolu.

– Środki pochodzące od inwestorów Murapol HRE FIZAN będą stanowiły jedno ze źródeł finansowania zakupów gruntów pod nasze projekty mieszkaniowe – dodaje Michał Sapota.

Fundusz będzie lokował środki zgromadzone od nabywców certyfikatów inwestycyjnych w projekty Grupy Murapol, czyli w konkretne jej inwestycje. Murapol HRE FIZAN będzie realnie zaangażowany od samego początku w proces realizacji projektów deweloperskich i będzie partycypował w zyskach z tego biznesu, co podkreśla jego niespekulacyjny charakter.

W organizację funduszu, poza Grupą Murapol, zaangażowane są Saturn TFI, który sprawuje kontrolę nad FIZ-em oraz Murapol HRE, za sterami której zasiądzie Joanna Sikorska, która będzie osobiście odpowiadała za dystrybucję i współpracę z partnerami.

Każda decyzja inwestycyjna funduszu będzie poprzedzona due diligence oraz akceptacją jej przez komitety inwestycyjne działające w ramach Murapolu HRE oraz Saturn TFI.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych