PARTNER PORTALU

Nagrody Ministra Środowiska dla deweloperów

W poniedziałek 11 maja br. mija termin nadsyłania zgłoszeń do ogólnopolskiego konkursu Ministra Środowiska "Projekt: Przestrzeń". Przedsięwzięcie jest skierowane do inwestorów i deweloperów, którzy realizują inwestycje przyjazne dla środowiska i społeczeństwa. Partnerem merytorycznym konkursu o jest firma doradcza EY.

Autor: PAP 08 maja 2015 08:17

Konkurs ma na celu promowanie projektowania oraz inwestowania w zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Pod uwagę będą brane przedsięwzięcia, które wyróżniają inwestycję, podnoszą jakość życia jej mieszkańców, poprawiają estetykę najbliższego otoczenia oraz tworzą przestrzeń dla przyrody w mieście.W konkursie mogą wziąć udział inwestorzy i deweloperzy (podmioty prywatne lub działające w formule partnerstwa publiczno-prywatnego), których inwestycje wpisują się w nurt ekologicznego projektowania. Są to przede wszystkim przedsięwzięcia realizowane w duchu recyklingu i upcyklingu, budynki energooszczędne i pasywne, jak również projektowanie przestrzeni przyjazne dla ludzi i środowiska. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Projekty, które wpiszą się w nurt ekologicznego projektowania, zostaną ocenione przez Kapitułę Konkursu. Wybierze ona najlepsze zgłoszenia w dwóch kategoriach: mieszkaniowej i komercyjnej, w oparciu o następujące kryteria oceny: sposób zagospodarowania przestrzeni ogólnodostępnych (ze szczególnym uwzględnieniem terenów zielonych), zastosowanie materiałów ekologicznych lub naturalnych, stopień innowacyjności i funkcjonalności inwestycji, spójność z kontekstem urbanistycznym - koncepcja urbanistyczna i architektoniczna w ujęciu zrównoważonego rozwoju.

Więcej informacji na temat konkursu, w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy, są dostępne pod adresami: www.mos.gov.pl/konkurs_przestrzen oraz www.projekt-przestrzen.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych