PARTNER PORTALU

Najlepszy rok w historii Archicomu. Ponad tysiąc mieszkań w ofercie

W 2015 r. grupa Archicom osiągnęła najlepsze wyniki sprzedaży mieszkań w swojej historii, podpisując umowy deweloperskie i rezerwacyjne obejmujące 611 lokali. To 17 proc. więcej niż w 2014 r.

Autor: HouseMarket.pl 05 stycznia 2016 12:19

Sprzedaż napędzana była rosnącym zainteresowaniem osiedlami społecznymi dewelopera zlokalizowanymi w atrakcyjnych punktach Wrocławia oraz dobrą sytuacją rynkową. Perspektywy sprzedaży w 2016 r. są równie obiecujące.

Największą popularnością cieszyło się najchętniej wybierane we Wrocławiu osiedle Olimpia Port, gdzie nabywców znalazło 227 mieszkań. Od uruchomienia inwestycji w 2012 r. sprzedaż osiągnęła 896 lokali. W ubiegłym roku ofertę grupy wzbogaciły cztery nowe projekty: Na Ustroniu, Spirala Czasu, Róża Wiatrów oraz Siena. Deweloper realizował też kolejne etapy wcześniej rozpoczętych inwestycji. Łącznie w ubiegłym roku do oferty wprowadzono 967 mieszkań.

- Nasz sukces jest pochodną unikatowego podejścia do realizowanych projektów. Tworzymy osiedla społeczne, które stawiają na rozwiązania przyjazne mieszkańcom i zachęcają do budowania relacji. W ten sposób trafiamy w potrzeby naszych klientów. Ponadto skutecznie wykorzystujemy warunki rynkowe. Sprzyjały nam m.in. niskie stopy procentowe, poprawa ogólnej sytuacji gospodarczej, spadek bezrobocia i wzrost zarobków – mówi Tomasz Sujak, członek zarządu Archicomu.

W minionym roku 94 proc. sprzedanych mieszkań stanowiły lokale w budowie. Na 31 grudnia 2015 r. oferta grupy obejmowała 1.012 lokali sprzedawanych łącznie w dziesięciu projektach, podczas gdy rok wcześniej było to 657 mieszkań.

- Tak znaczne jej zwiększenie pozwala spodziewać się dobrego wyniku sprzedaży także w 2016 roku. Nie spoczywamy na laurach i zamierzmy umocnić pozycję lidera sprzedaży mieszkań w stolicy Dolnego Śląska. W tym celu sukcesywnie wprowadzamy do oferty kolejne inwestycje w dobrych lokalizacjach we Wrocławiu, ale też analizujemy możliwość realizacji projektów w innych dużych miastach w Polsce – mówi Paweł Ruszczak, członek zarządu Archicomu.

W 2017 r. grupa planuje przekroczyć roczną sprzedaż na poziomie 1 tysiąca mieszkań. W realizacji tego celu mają pomóc wpływy z giełdowej emisji akcji. Obecnie prospekt spółki czeka na zatwierdzenie w Komisji Nadzoru Finansowego.

Aktualnie bank ziemi wrocławskiego dewelopera wynosi 31,7 ha, co pozwala na wybudowanie 3.100 mieszkań. W pierwszych miesiącach 2016 r. deweloper zamierza uruchomić sprzedaż około 300 mieszkań w dwóch kolejnych projektach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych