PARTNER PORTALU

Nieruchomości dwupoziomowe – dom i mieszkanie w jednym

Komfort i przestrzeń - nieruchomości dwupoziomowe umiejętnie łączą zalety mieszkania i domu jednorodzinnego. - Ich atuty zaczęli doceniać mieszkańcy Wrocławia - mówi Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier.

Autor: PropertyNews.pl 06 grudnia 2017 09:12

Villa Alouette na zielonym Grabiszynku, rewitalizowana kamienica Jagiełły 6 w centrum Wrocławia. We wspomnianych inwestycjach proponują lub proponowali Państwo lokale dwupoziomowe. Dlaczego?

Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier: Wrocławscy klienci lubią ciekawe, oryginalne koncepcje. Cenią wybór, a my dajemy im ten wybór na wielu płaszczyznach. Mieszkania dwupoziomowe od dawna cieszą się dużą popularnością na Zachodzie, między innymi we Francji, skąd wywodzi się nasza firma. Teraz zdobywają serca klientów wrocławskiego rynku nieruchomości.

Co przekonuje wrocławskich klientów do mieszkań dwupoziomowych?

To najlepsze połączenie zalet mieszkania i domu jednorodzinnego. Mieszkańcy nadal pozostają w sercu miasta, a przy tym - dzięki możliwości wydzielenia strefy dziennej i nocnej - mogą cieszyć się intymnością na co dzień. Co ciekawe, jeszcze kilka lat temu nie były popularnym rozwiązaniem i kojarzyły się głównie z loftami lub adaptacjami ostatnich kondygnacji kamienic.

Kto wybiera mieszkania dwupoziomowe?

Takie nieruchomości są kupowane głównie przez docelowych mieszkańców, a nie przez inwestorów. To osoby, które cenią przyjazne, komfortowe i nowoczesne przestrzenie, bezpośredni dostęp do najbardziej atrakcyjnej oferty miasta, jak również zorientowanych na wysoki standard inwestycji - zarówno samych mieszkań, jak i części wspólnych.

Warto przy tym zaznaczyć, że mieszkania dwupoziomowe to nisza na rynku nieruchomości. Są z reguły realizowane, jako uzupełnienie projektu całej inwestycji.

Czym różni się projektowanie mieszkania dwupoziomowego od projektowania standardowego mieszkania?

W przypadku każdej inwestycji naszym celem jest stworzenie dobrego miejsca do życia. Dlatego bardzo istotna jest najwyższa jakość projektu architektonicznego, który charakteryzuje funkcjonalność, przy maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. Na przykład schody są interesującym elementem dekoracyjnym, a obszar pod nimi można zabudować w przestronną, niemalże niewidoczną garderobę czy schowek. Przy tym wszystkim dzielą mieszkanie dwupoziomowe na dwie strefy. Pierwsza to „dzienna”, na dole, gdzie mieszkańcy mogą spotykać się ze znajomymi i prowadzić życie codzienne. Górna, bardziej prywatna, ma część sypialnianą, miejsce do pracy, garderobę, a także atrakcyjny, duży taras. Taki rozkład przypomina klientom dom jednorodzinny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych