PARTNER PORTALU

Nowa rada nadzorcza Marvipolu

Powołano nową radę nadzorczą Marvipolu. W jej skład weszli m.in. Aleksander Chłopecki, Krzysztof Brejdak, Wiesław Łatała, Wiesław Różacki i Andrzej Malinowski.

Autor: PAP/HouseMarket.pl 26 czerwca 2015 10:21

Przewodniczącym nowej rady nadzorczej Marvipolu został Aleksander Chłopecki.

Krzysztof Brejdak ukończył studia magisterskie o specjalności ekonomika przemysłu oraz studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Karierę zawodową rozpoczął w energetyce. W latach 1996-1999 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu BPH  w Krakowie. Od roku 1999 do 2006 był Wiceprezesem Zarządu ING Bank Śląski SA. W latach 2007-2010 pełnił funkcję dyrektora regionalnego Alior Banku w Katowicach. W latach 2011-2014 był wiceprezesem zarządu Kompanii Węglowej SA w Katowicach. Krzysztof Brejdak zasiadał w organach nadzorczych kilkunastu spółek w sektorze bankowym, energetycznym, zbrojeniowym, rynku nieruchomości oraz usług leasingowych. Aktualnie posiada firmę doradczą o profilu: efektywny nadzór właścicielski, restrukturyzacja firm, zarządzanie projektami optymalizującymi koszty oraz procesy zarządcze.

Andrzej Malinowski jest doktorem nauk ekonomicznych. Od 2001 roku pełni funkcje Prezydenta Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, najstarszej i największej organizacji pracodawców w Polsce. Pracował w administracji rządowej, był m.in. podsekretarzem stanu w Ministerstwie Handlu Wewnętrznego i Usług oraz podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. W 1996 roku Prezes Rady Ministrów powierzył mu funkcję pełnomocnika do spraw organizacji Ministerstwa Gospodarki, następnie został w nim sekretarzem stanu. Poseł na Sejm, pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Stosunków Gospodarczych z Zagranicą oraz pracował na kierowniczych stanowiskach w spółkach prawa handlowego. Był członkiem polskiej delegacji sejmowej do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Jako lider polskich pracodawców przewodniczył BIAC Polska - Komitetowi Doradczemu ds. Przemysłu i Handlu przy OECD. Przedstawiciel polskich pracodawców w Europejskim Komitecie Ekonomiczno - Społecznym. W 2005 roku został wybrany pierwszym wiceprezydentem Europejskiej Organizacji Pracodawców Przedsiębiorstw Sektora Publicznego. Jest również reprezentantem Pracodawców RP w Międzynarodowej Organizacji Pracodawców (IOE). W 2013 roku został wybrany na Przewodniczącego Międzynarodowej Rady Koordynacyjnej Związków Pracodawców na kadencję w latach 2014-2015.

Aleksander Chłopecki - w latach 1991-1994, 1997-2000 i 2001-2004 związany z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd. Były członek zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Wcześniej był przewodniczącym rad nadzorczych, m.in PZU i Elektrobudowy. Obecnie pełni funkcję prezesa Sądu Polubownego przy Komisji Nadzoru Finansowego.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych