PARTNER PORTALU

Nowa twarz w nadzorze Echo

Sebastian Zilles ma zostać członkiem rady nadzorczej Echo Investment podczas październikowego walnego zgromadzenia akcjonariuszy. Spółki Lisala oraz Echo Partners poinformowały również o chęci zwiększenia zaangażowania w akcjonariacie Echo Investment.

Autor: Housemarket.pl 21 października 2015 08:11

Przedstawiciele Griffin Real Estate odmówili udzielenia komentarza w tej sprawie.

Przypomnijmy, Lisala to wehikuł inwestycyjny przygotowany przez Griffin Group i PIMCO. Został stworzony w celu przejęcia kontroli nad spółką deweloperską Echo Investment. Według wcześniejszych komunikatów firma nie planowała zwiększania udziałów w akcjonariacie dewelopera.

Jednocześnie fundusz PIMCO, jeden z udziałowców właściciela Echo Investment, spółki Lisala, chce zmienić swojego reprezentanta w radzie nadzorczej firmy.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, Sebastian Zilles zastąpi na stanowisku członka rady nadzorczej Echo Investment George`a Grahama. Formalna decyzja w tej sprawie ma zapaść podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki, które odbędzie się 27 października br.

George Graham zajmuje stanowisko Senior Vice President w londyńskim biurze firmy. Do zespołu dołączył w 2013 roku po działalności w MGPA. Ma 26-letnie doświadczenie zawodowe. Stanowisko w Echo Investment objął w czerwcu br.

Sebastian Zilles pracuje w londyńskim oddziale PIMCO. Zajmuje stanowisko Portfolio Manager Alternatives.

Echo Investment stało się własnością Griffin Group i PIMCO dzięki transakcjom z firmami zależnymi od Michała Sołowowa. W następnym kroku ogłoszono wezwanie na zakup udziałów w firmie. Zakończyło się połowicznym sukcesem - w tym momencie Lisala posiada 62,17 proc. udziałów w firmie, a Echo Partners nie ujawnił się w akcjonariacie (posiada poniżej 5 proc. udziałów).

Pierwotny cel wezwania zakładał przejęcie 100,9 mln akcji. Akcje były nabywane po cenie 6,75 złotych za jedną sztukę. Koszt dotychczasowego wezwania wyniósł ponad 554 mln złotych. W dniu otwarcia giełdy 20 października cena jednej akcji wynosiła 6,93 złotych.

Podmiot należący do Griffin Topco III S.a r.l. (podmiot kontrolowany przez Oaktree) oraz do funduszu zarządzanego przez PIMCO podpisał 28 lutego br. umowę pośredniego nabycia pakietu 41,55 procent akcji Echo Investment. Finalizacja transakcja doszła do skutku dzięki decyzji Komisji Europejskiej.

Według wcześniejszych komunikatów inwestorzy nie planowali wycofania spółki z giełdy.

Więcej na PropertyNews.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych