PARTNER PORTALU

Orion Investment chce realizować kolejne inwestycje

Grupa Orion Investment podpisała przedwstępną umowy nabycia nieruchomości niezabudowanej położonej w Skawinie. Spółka otrzymała także zgodę na użytkowanie budynków mieszkalnych w realizowanym projekcie deweloperskim w Zabierzowie.

Autor: HouseMarket.pl 07 stycznia 2016 12:07

Spółka zależna grupy Orion Investment zawarła przedwstępną umowę nabycia nieruchomości niezabudowanej zlokalizowanej w Skawinie o łącznej powierzchni ponad 1,06 ha. Działka ta w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jest przeznaczona pod zabudowę wielorodzinną. Wartość realizowanej transakcji zakupu nieruchomości wyniesie 6 mln zł netto.

- Przedwstępna umowa zakupu gruntu jest elementem budowy portfela projektów inwestycyjnych spółki na lata 2017-2019. W ramach tego projektu możliwa będzie realizacja kolejnego osiedla o wielkości ok. 10 tys. mkw. PUM - mówi Tadeusz Marszalik, prezes zarządu spółki grupa Orion Investment.

Zarząd Orion Investment odebrał zaświadczenie z powiatowego inspektoratu nadzoru budowlanego o niewniesieniu sprzeciwu do zawiadomienia o zakończeniu budowy zespołu 30 budynków mieszkalnych położonych w Zabierzowie. Realizowany przez spółkę projekt inwestycyjny jest osiedlem składającym się z domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej oraz bliźniaczej. Jego istotną zaletą jest bardzo ciekawa lokalizacja, a także dobre skomunikowanie z centrum Krakowa.

Spółka przeprowadziła w grudniu br. emisję obligacji serii A, w ramach której wyemitowała 100 tys. sztuk obligacji o wartości nominalnej 100 zł każda, a więc o łącznej wartości nominalnej sięgającej 10 mln zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone przez grupę na prowadzenie kolejnych projektów deweloperskich, m.in. na nabywanie nowych działek inwestycyjnych usytuowanych w bardzo dobrych lokalizacjach. Jedną z takich inwestycji będzie planowany zakup nieruchomości gruntowej w Skawinie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych