PARTNER PORTALU

Orion Investment: debiut na GPW w trzecim kwartale br.

Orion Investment zakończył pierwszy kwartał z milionowym zyskiem. To pozytywny sygnał przed przeprowadzką z NewConnect na GPW.

Autor: housemarket.pl 18 maja 2015 10:20

Grupa Orion Investment wypracowała w pierwszym kwartale 2015 r. zysk netto w kwocie 1,042 mln zł przy przychodach na poziomie 4,15 mln zł. Emitent złożył również wniosek do KNF o wznowienie postępowania w sprawie zatwierdzenia Prospektu Emisyjnego oraz planuje wypłacić dywidendę z zysku za 2014 r.

W analogicznym kwartale ub. roku Spółka w ujęciu skonsolidowanym zanotowała stratę netto sięgającą 97 tys. zł, a jej sprzedaż wyniosła 946 tys. zł. Tegoroczne dobre wyniki finansowe to efekt sprzedaży lokali mieszkalnych w krakowskiej inwestycji Trzy Ogrody.

- Początek ubiegłego roku był okresem ponoszenia kosztów w związku z inwestycją Trzy Ogrody i niewielkiej sprzedaży mieszkań, które dopiero wchodziły do oferty spółki. Obecnie na bieżąco sprzedajemy mieszkania w tej lokalizacji, finansując jednocześnie budowę kolejnych etapów osiedla oraz przygotowując inwestycję w Zabierzowie. Wydaje się, że Grupa Orion Investment trwale osiągnęła etap rozwoju, w którym każdy kwartał powinna zamykać zyskiem netto, a w ujęciu rocznym pokazywać dynamikę przychodów i zysków - stwierdza Tadeusz Marszalik, prezes zarządu spółki Grupa Orion Investment.

Komisja Nadzoru Finansowego wznowiła na jego wniosek postępowanie w sprawie zatwierdzenia Prospektu Emisyjnego. Podjęta przez Spółkę decyzja wynika z faktu podtrzymywania planów przeniesienia notowań jej akcji na rynek regulowany GPW w Warszawie. Zarząd Grupy Orion Investment  będzie dążył do tego, aby debiut został przeprowadzony w III kw. br. W lipcu 2012 r. Spółka złożyła Prospekt Emisyjny do KNF-u, ale w kwietniu 2013 r. wystąpiła z wnioskiem o zawieszenie postępowania w sprawie jego zatwierdzenia.

- KNF wznowił na nasz wniosek postępowanie zawieszone dwa lata temu. Decyzję o wznowieniu starań o zatwierdzenie Prospektu podjęliśmy w oparciu o analizę sytuacji na rynku kapitałowym oraz perspektyw dla naszej Grupy Kapitałowej na najbliższe kilka lat. Mamy zamiar zaoferować inwestorom do 200 tys. akcji nowej emisji i docelowo przenieść notowania Spółki z NewConnect na rynek regulowany GPW - dodaje Marszalik.

Grupa Orion Investment to powiązane kapitałowo firmy deweloperskie z siedzibą w Krakowie. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od lutego 2009 r. Do najważniejszych inwestycji grupy należy zaliczyć budowę hali biurowo-produkcyjnej w Sosnowcu, 7-piętrowego apartamentowca „Przemysłowa 15” w Krakowie oraz realizowanie projektu Trzy Ogrody w Krakowie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych