PARTNER PORTALU

Orion Investment notuje zyski. Zapowiada się split akcji

Spółka Orion Investment zakończyła pierwsze trzy kwartały 2017 r. skonsolidowanym zyskiem. Spółka planuje również przeprowadzić split akcji w stosunku 1:10.

Autor: housemarket.pl 21 listopada 2017 12:22

Osiągnięte przez grupę Orion Investment wyniki finansowe po trzech kwartałach 2017 r. wykazują istotną poprawę. Grupa zakończyła pierwsze trzy kwartały 2017 r. skonsolidowanym zyskiem netto w wysokości 5,56 mln zł przy przychodach netto ze sprzedaży w kwocie 22,68 mln zł. W analogicznym okresie 2016 r. jej zysk netto wyniósł 2 mln zł, a przychody netto ze sprzedaży ukształtowały się na poziomie 9,67 mln zł.

Grupa realizuje inwestycje deweloperskie zgodnie z przyjętymi harmonogramami i założonymi budżetami. Zaawansowanie sprzedaży lokali w budynkach przy ulicy Dębskiego w Krakowie oraz budynków w Zabierzowie znajduje się na poziomie satysfakcjonującym Zarząd Spółki, a nowy projekt inwestycyjny Krakowskie Przedmieście zlokalizowany w Skawinie odnotowuje równie wysokie zainteresowanie ze strony potencjalnych nabywców. Aktualnie podpisywane są umowy deweloperskie, a planowane zakończenie tej inwestycji ma nastąpić do końca I półrocza 2019 r.

- Wzrost przychodów i zysku netto ma związek z dobrą koniunkturą na rynku mieszkaniowym oraz realizacją strategii spółki polegającej na stopniowym zwiększaniu ilości lokalizacji będących jednocześnie w sprzedaży. Zainteresowanie inwestycją w Skawinie jest bardzo duże, jednak wpływ tej inwestycji na wyniki finansowe będzie widoczny dopiero w 2019 roku  - podkreśla Tadeusz Marszalik, Prezes Zarządu Spółki Grupa Orion Investment. 

Spółka zamierza przeprowadzić split akcji w stosunku 1:10. Decyzję w tym zakresie podejmą jej Akcjonariusze podczas NWZA zwołanego na dzień 14.12.2017 r.

- Split akcji ma na celu zwiększenie płynności ich obrotu na rynku. Wierzymy, że dzięki tej operacji uda nam się osiągnąć zaplanowany cel - dodaje Prezes Marszalik.

Grupa Orion Investment S.A. osiągnęła w 2016 r. zysk netto na poziomie skonsolidowanym w wysokości 5,07 mln zł przy przychodach netto ze sprzedaży wynoszących 25,66 mln zł. Spółka wypłaciła w tym roku dywidendę z zysku za 2016 r. w kwocie 1,55 zł na akcję, przeznaczając łącznie na ten cel blisko 1,68 mln zł, co stanowiło 33 proc. osiągniętego zysku netto.

Grupa Orion Investment to powiązane kapitałowo firmy deweloperskie z siedzibą w Krakowie. Orion Investment zadebiutowała na rynku New Connect w lutym 2009 r., a w grudniu 2015 r. zmieniła rynek notowań na rynek regulowany GPW w Warszawie. Do najważniejszych inwestycji grupy Orion Investment należy zaliczyć budowę hali biurowo-produkcyjnej w Sosnowcu, 7-piętrowego apartamentowca Przemysłowa 15 w Krakowie, realizację projektu Trzy Ogrody w Krakowie oraz osiedla domów jednorodzinnych w Zabierzowie o nazwie Zacisze-Zabierzów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych