PARTNER PORTALU

Ostatni dzień zapisów na akcje ATAL

Mija termin na składanie zapisów na akcje ATAL, w związku z prowadzoną ofertą publiczną. Zapisy prowadzi Dom Maklerski Raiffeisen Bank Polska oraz Dom Maklerski PKO Banku Polskiego.

Autor: HouseMarket.pl 02 czerwca 2015 10:16

W ramach prowadzonej pierwszej publicznej oferty ATAL oferuje 6,5 mln akcji serii E. Cena emisyjna akcji została ustalona na poziomie 22 zł za walor. Uwzględniając, że zostaną objęte wszystkie oferowane walory wartość całej oferty publicznej sięgnie 143 mln zł brutto.

- Jednym z podstawowych czynników przyczyniających się do sukcesu spółki jest konsekwentna realizacja strategii rozwoju skoncentrowanej na wzroście skali działania i maksymalizacji osiąganej marży. Uwzględniając realizowane i planowane inwestycje deweloperskie oraz posiadany bank ziemi, spodziewamy się dalszego wzrostu liczby sprzedawanych i oddawanych mieszkań – podkreślił Zbigniew Juroszek, prezes ATAL S.A.

Zapisy w transzy inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych są przyjmowane od 28 maja do 2 czerwca br. Zapisy można składać w Domu Maklerskim Raiffeisen Bank Polska S.A. oraz w Domu Maklerskim PKO Banku Polskiego, którzy pełnią rolę współoferujących. W ramach transzy detalicznej oferowanych jest 12 proc. akcji, a dla inwestorów instytucjonalnych 88 proc. emitowanych akcji. Zamknięcie oferty i przydział akcji nastąpi 3 czerwca br. Pierwszy dzień notowań praw do akcji (PDA) na rynku regulowanym GPW planowany jest na ok. 15 czerwca br.

Pozyskane z emisji akcji środki ATAL planuje wykorzystać na finansowanie realizacji aktualnych oraz przygotowywanych projektów deweloperskich, a także na zakup gruntów pod kolejne inwestycje. Średnioterminowa strategia na lata 2015-2017 zakłada sprzedaż mieszkań na poziomie ok. 1500-1800 rocznie. Strategia na lata 2018-2020 zakłada możliwość zwiększenia sprzedaży do poziomu ok. 2000-2500 mieszkań.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych