PARTNER PORTALU

Polnord bije własne rekordy

Polnord w tym roku świętuje 40-lecie istnienia. Okrągły jubileusz zbiegł się w czasie z zanotowanym w pierwszym kwartale tego roku 27-procentowym wzrostem sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Autor: HouseMarket.pl 10 kwietnia 2017 10:02

Ten najwyższy w historii firmy wynik oznacza, że przyjęta w ubiegłym roku przez zarząd spółki strategia przynosi spodziewane efekty. Polnord otwiera nowe czterdziestolecie w historii firmy silnym impulsem rozwojowym.

Celem, do którego dąży zarząd spółki jest osiągnięcie już w 2019 r. sprzedaży na poziomie 1500 lokali oraz uzyskanie 500 mln zł przychodu. Aktualnie spółka sukcesywnie dąży do zabudowy całego posiadanego banku ziemi, a nowe projekty uruchamiane są właściwie co miesiąc. Jednocześnie Polnord wyszukuje kolejne atrakcyjne grunty pod przyszłe inwestycje, skupiając się głównie na rynkach warszawskim i trójmiejskim.

W Warszawie spółka rozpoczęła realizację takich inwestycji jak: Brzozowy Zakątek oraz Rezydencja Brzozowy Zakątek, które charakteryzują się nowoczesnym i eleganckim stylem, modernistyczną architekturą oraz lokalizacją zapewniającą szybki i łatwy dostęp do centrum miasta. W Rezydencji dodatkowo powstaną mieszkania w systemie smart home. Inteligentne rozwiązania zapewniają udogodnienia, takie jak kontrola dostępu do mieszkania, sterowanie oświetleniem i temperaturą w każdym pomieszczeniu.

 W tym roku Polnord obchodzi 40-lecie istnienia na rynku usług budowlanych. W trakcie ostatnich czterech dekad spółka przeszła wiele zmian, dzięki którym stała się firmą o wielkim potencjale.

- Budujemy średnio 1500 mieszkań rocznie. Dysponujemy jednym z największych wśród firm deweloperskich bankiem ziemi, który pozwala zrealizować ok. 1 mln mkw. powierzchni mieszkalnej i użytkowej. Wdrożyliśmy i realizujemy nową strategię na lata 2016-2019, która pozytywnie wpłynie na wygenerowane zyski. Zakłada ona również koncentrację działalności na terenie dynamicznie rozwijających się aglomeracji miejskich, przede wszystkim Warszawy i Trójmiasta, wzrost rentowności poprzez wprowadzanie do sprzedaży nowych inwestycji deweloperskich, a także racjonalne obniżanie zadłużenia do roku 2019. Zamiarem spółki jest także powrót do wypłacania dywidendy, począwszy od wyników za 2018 rok – mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnordu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych