PARTNER PORTALU

Polnord liczy mieszkania i zapowiada nowe projekty

W drugim kwartale 2016 roku Polnord sprzedał netto 259 lokali, a kolejne 90 objęte było umowami zobowiązaniowymi związanymi z projektem hotelowym realizowanym w warszawskim Wilanowie.

Autor: HouseMarket.pl 06 lipca 2016 13:44

Deweloper przekazał klientom 163 mieszkania, które zostaną rozpoznane w wyniku finansowym za miniony kwartał.

W całym I półroczu 2016 r. liczba przekazań wzrosła o 24 proc. rdr i wyniosła, według danych ważonych, 464 lokale w porównaniu do 376 rok wcześniej. Sprzedaż ważona w II kwartale wzrosła o 5 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2015 r., kiedy nabywców znalazło 247 lokali netto, a w całym I półroczu wyniosła 536 lokali w porównaniu do 523 w I półroczu 2015 r. Na osiągnięte wyniki największy wpływ miała sprzedaż w Trójmieście oraz Warszawie.

– Osiągnięte wyniki uważamy za satysfakcjonujące, biorąc pod uwagę obecne rozmiary oferty. Intensyfikacja prac nad uruchomieniem kolejnych projektów przełoży się pozytywnie na wyniki grupy w kolejnych okresach. W nadchodzących kwartałach oczekujemy utrzymania się stabilnego popytu – mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnord. 

W II kwartale br. Polnord wprowadził do oferty nowy projekt Chabrowe Wzgórze w Kowalach koło Gdańska. W dwóch realizowanych obecnie budynkach znajdzie się 108 lokali. W ostatnich dniach czerwca do sprzedaży trafiło również 65 mieszkań w budynkach C3 i C4 osiedla Neptun II w Ząbkach oraz budynek nr 8 olsztyńskiego Tęczowego Lasu. Do uruchomienia przygotowywane są także kolejne inwestycje, głównie w Trójmieście oraz Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych