PARTNER PORTALU

Polnord planuje nowe inwestycje w Warszawie i Gdańsku

Polnord chce sprzedać 1,5 tys. lokali w 2015 roku i ma szansę na realizację planów. Tylko w pierwszym kwartale br. deweloper znalazł nabywców na 344 mieszkania.

Autor: housemarket.pl 02 kwietnia 2015 12:37

Ubiegły rok zamknęła liczbą 1252 umów sprzedaży lokali, co stanowi najlepszy wynik w historii firmy. W I kwartale 2015 r. Grupa Polnord sprzedała 344 lokale netto (na podstawie zawartych umów przedwstępnych i rezerwacyjnych). Docelowo deweloper planuje tegoroczną sprzedaż na 1,5 tys. lokali.

- W drugim i trzecim kwartale 2015 ruszą kolejne etapy kilku inwestycji, m.in. Bramy Sopockiej i Wilanów Park. Przygotowujemy tez kilka nowych projektów - głównie na terenie Warszawy i Trójmiasta - wylicza Tomasz Sznajder, wiceprezes Grupy Polnord.

W trzecim kwartale Polnord rozpocznie sprzedaż m.in. kompleksu mieszkaniowego w Kowalach k. Gdańska (280 mieszkań), a w czwartym kwartale -  W Dolinie na terenie Gdańska (182 mieszkania). Grupa chce również powiększyć bank ziemi.

- Poszukujemy nowych gruntów w rejonach, w których już działamy - mówi Piotr Wesołowski, prezes zarządu Grupy Polnord. - Niedawno kupiliśmy bardzo atrakcyjną działkę w gdańskiej dzielnicy Morena, gdzie już wkrótce ruszy projekt na 400 mieszkań.

Polnord zamierza finansować wszystkie projekty ze środków własnych pochodzących ze sprzedaży mieszkań. Rozważa jednak emisję niezabezpieczonych obligacji długoterminowych o wartości do 100 mln zł.

Pod koniec I kwartału 2015 zadłużenie  grupy z tytułu zaciągniętych kredytów i wyemitowanych obligacji wynosiło 416,4 mln zł, co oznacza spadek o 11,8 mln zł, w porównaniu do zadłużenia na koniec 2014 roku. W 2015 roku spółka zamierza obniżyć zadłużenie o kolejnych 50 mln zł.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych