PARTNER PORTALU

Polnord podkręca tempo

Polnord ma za sobą pracowity pierwszy kwartał br. Spółka odnotowała wzrost przychodów i zysku netto rdr - przygotowywała też nowe projekty. Teraz przyszła kolej na ich realizację.

Autor: HouseMarket.pl 16 maja 2016 18:04

W pierwszym kwartale 2016 r. Polnord wypracował 69,4 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w porównaniu do 66,3 mln zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o 4,7 proc rdr. Zysk netto wyniósł w tym okresie 183 tys. zł w porównaniu do 178 tys. zł straty netto rok wcześniej. Spółka przygotowuje do realizacji kolejne projekty.

Skonsolidowany zysk operacyjny wyniósł w I kwartale 2016 r. 2,2 mln zł w porównaniu do 7,4 mln zł w I kwartale 2015 r. Koszty sprzedaży i ogólnego zarządu wyniosły w tym okresie 7,3 mln zł, podczas gdy koszty finansowe zredukowano do 4,3 mln zł (tj. o 2,3 mln zł rdr).

– Pierwszy kwartał upłynął pod znakiem przygotowania projektów. W kolejnych okresach czeka nas intensyfikacja prac związanych ze wprowadzaniem do realizacji kolejnych inwestycji i dalsza optymalizacja kosztów działalności Grupy, co wpływać będzie pozytywnie na wyniki finansowe Polnordu w kolejnych latach – mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnord.

Na wynik Grupy Kapitałowej Polnord w I kwartale 2016 r. złożyło się 301 lokali przekazanych klientom, w tym 38 lokali wydanych przez współkontrolowane przez Polnord SA: Grupę Kapitałową Fadesa Polnord Polska oraz Semeko Aquasferę (według danych ważonych udziałem Polnord w poszczególnych spółkach). Ważona sprzedaż lokali Grupy Polnord wyniosła w tym okresie 277 szt.

W I kwartale 2016 r. Grupa uruchomiła realizację dwóch projektów: w Chabrowym Wzgórzu w Kowalach koło Gdańska w I etapie powstaną 152 mieszkania, a VIII etap Ostoi Wilanów, realizowany przez Fadesę Polnord Polska obejmie kolejne 23 lokale. Oba projekty zostaną oddane do użytkowania w II połowie 2017 r.

Zgodnie z ogłoszoną strategią do końca br. Polnord planuje uruchomienie inwestycji w Warszawie, Trójmieście, Olsztynie, Szczecinie i Wrocławiu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych