PARTNER PORTALU

Polnord stawia na inwestorów detalicznych

Polnord wchodzi na rynek z ofertą obligacji o wartości do 50 mln zł, w ramach ustanowionego programu emisji obligacji do kwoty 100 mln zł. Spółka opublikowała prospekt emisyjny w związku z planowaną ofertą 3-letnich obligacji korporacyjnych skierowanych głównie do inwestorów detalicznych.

Autor: HouseMarket.pl 05 czerwca 2015 09:00

- Jest to pierwsza w historii firmy emisja publiczna – mówi Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu Polnord SA. – Każdy inwestor, który dysponuje kwotą 100 zł może zainwestować w obligacje Polnordu.

Według wiceprezesa spółki obligacje są ciekawą alternatywą dla klientów, którzy mają oszczędności , a po spadku stóp procentowych nie są usatysfakcjonowani rentownością lokat.

Obligacje Polnordu charakteryzują się atrakcyjnym oprocentowaniem opartym o trzymiesięczny WIBOR powiększony o 3,5-procentową marżę. Przy obecnym poziomie WIBOR oznacza to oprocentowanie obligacji powyżej 5 procent w skali roku, a więc zdecydowanie wyższe niż w przypadku najlepiej oprocentowanych tradycyjnych lokat bankowych. Odsetki od obligacji będą wypłacane w okresach kwartalnych.

Środki z emisji obligacji będą przeznaczone na dalszy rozwój spółki, w szczególności na zmianę struktury finansowania grupy oraz zakup nowych gruntów. W najbliższym czasie Spółka zamierza zakupić nieruchomości położone głównie w Warszawie, pod realizację nowych projektów deweloperskich. Zapisy na obligacje w ramach prowadzonej oferty publicznej rozpoczną się 8 czerwca, a zakończą 19 czerwca 2015 r. Przydział papierów przewidziano na 22 czerwca 2015 r., a planowany dzień emisji to 2 lipca 2015 roku. Obligacje są niezabezpieczone i denominowane w złotych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych