PARTNER PORTALU

Polnord więcej buduje i sprzedaje

Polnord sprzedał w drugim kwartale 316 mieszkań, co stanowi wzrost o 17 proc. rdr. Do oferty rynkowej deweloper wprowadził 740 lokali, co przy 492 lokalach wprowadzonych do sprzedaży w II kw. ubiegłego roku oznacza wzrost o ponad 92,7 proc.

Autor: HouseMarket.pl 01 września 2017 09:38

W drugim kwartale 2017 r. Grupa Polnord wypracowała 84,5 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w porównaniu do 35,8 mln zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o 135,8 proc. rdr. EBITDA wyniosła 9,4 mln zł, co przewyższyło prognozowany konsensus rynkowy o 80 proc.

Ogólnie w I półroczu 2017 r. Polnord odnotował ponad 19 proc. wzrost sprzedaży mieszkań, w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego, osiągając tym samym rekordowy wynik w 40-letniej historii firmy. Według danych ważonych udziałami Polnord nabywców znalazło 650 lokali.
Na wysokość zysku netto GK Polnord (31 tys. zł) miały wpływ m.in. słabsze wyniki finansowe spółek z Grupy Polnord, zwłaszcza KB Dom oraz podatek odroczony.

– Konsekwentnie realizujemy przyjęty plan rozwoju i, korzystając z dobrej koniunktury, sukcesywnie wprowadzamy do sprzedaży kolejne inwestycje – mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnord. – Warto zauważyć, że mimo tego, iż budujemy i sprzedajemy więcej, to koszty ogólnego zarządu są niższe a poziom zadłużenia pozostaje bez zmian. Jednocześnie widoczny jest spektakularny wzrost liczby lokali wprowadzanych do sprzedaży w stosunku do roku ubiegłego.

Zgodnie z realizowaną strategią Polnord dąży do jak najszybszej zabudowy całego posiadanego banku ziemi. W sumie w ofercie Spółki na koniec II kwartału 2017 roku dostępnych było 1387 lokali, o ponad 18 proc. więcej niż rok wcześniej. W II kwartale Polnord wprowadził do sprzedaży dwie inwestycje w Gdańsku: II etap osiedla Chabrowe Wzgórze (139 lokali) oraz Studio Morena (152 lokale), 209 lokali w drugim etapie podwarszawskiego osiedla Neptun II, 96 lokali na osiedlu Tęczowy Las II w Olsztynie oraz ważone udziałami Polnord - 40 lokali IV etapu osiedla Stacja Kazimierz na warszawskiej Woli i 104 lokale w budynkach „C” i „D” Apartamentów Innova we Wrocławiu.

Celem Spółki na 2017 rok jest osiągnięcie sprzedaży na poziomie ok. 1250 mieszkań i wprowadzenie do oferty ok. 1450 lokali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych