PARTNER PORTALU

Polnord wyemitował obligacje

Deweloper wyemitował 500 tys. sztuk niezabezpieczonych obligacji o wartości nominalnej 100 zł każda. Deweloper przydzielił je 734 inwestorom.

Autor: PAP/HouseMarket.pl 22 czerwca 2015 14:38

Polnord przydzielił wszystkie oferowane obligacje serii M1. 500 tys. papierów dłużnych o łącznej wartości 50 mln zł trafiło do inwestorów detalicznych, w ramach zapisów składanych w dniach 8-19 czerwca br. Planowany dzień emisji to 2 lipca 2015 roku. 3-letnie obligacje były oferowane po cenie emisyjnej równej 100 zł według zmiennej stopy procentowej opartej na stawce WIBOR 3m powiększonej o 3,5-procentową marżę. Emisja obligacji M1 jest pierwszą emisją w ramach ustanowionego programu do kwoty 100 mln zł.

Środki z emisji obligacji będą przeznaczone na dalszy rozwój Spółki, w szczególności na zmianę struktury finansowania Grupy oraz zakup nowych gruntów. W najbliższym czasie Spółka zamierza zakupić nieruchomości położone głównie w Warszawie, pod realizację nowych projektów deweloperskich.

– Oferta zakończyła się pełnym powodzeniem. Sukces jest tym większy, że to pierwszy raz, kiedy Polnord wyszedł do inwestorów z publiczną emisją obligacji. Pragnę podziękować wszystkim inwestorom za zaufanie okazane spółce, a Grupie mBanku za zaangażowanie i profesjonalne przeprowadzenie procesu emisji obligacji - powiedział Piotr Wesołowski, prezes zarządu Polnord SA. - Mamy konkretny plan, jak pozyskane środki wykorzystać. Wierzę, że jego realizacja przyczyni się do zwiększenia wartości spółki dla jej inwestorów.

W 2014 roku Polnord zawarł umowy sprzedaży 1.252 mieszkań. W I kwartale 2015 r. sprzedał 346 lokali. Do końca roku spółka planuje rozpocząć 17 inwestycji, z czego 10 to kolejne etapy projektów już prowadzonych, a 7 to zupełnie nowe projekty w atrakcyjnych lokalizacjach. To stwarza potencjał do rozszerzenia oferty Polnordu o 2.197 lokali o łącznej powierzchni użytkowej mieszkań wynoszącej ponad 115 tys. mkw. Polnord najwięcej projektów realizuje w obrębie aglomeracji warszawskiej i trójmiejskiej, czyli na bardzo chłonnych i dynamicznie rozwijających się rynkach.

Grupa Polnord skutecznie zmniejsza poziom zadłużenia. W 2014 roku wykonała plan zmniejszenia długu netto do poziomu 425 mln zł. Plan na 2015 rok to spadek zadłużenia o kolejne 50 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych