PARTNER PORTALU

Polnord wyemitował obligacje niezabezpieczone

Polnord wyemitował w ramach emisji prywatnej obligacje niezabezpieczone serii O, na kwotę 20 mln zł, które zostały w całości objęte przez dwie instytucje finansowe. Podjął też decyzję o emisji obligacji serii MB2 do kwoty 20 mln zł.

Autor: HouseMarket.pl 28 lipca 2016 09:23

Emisja dotyczy obligacji trzyletnich o wartości 20 mln zł, gdzie oprocentowanie oparto o trzymiesięczny WIBOR. Część pozyskanych środków zostanie przeznaczona na realizację nowych inwestycji Polnordu oraz refinansowanie zadłużenia. Planowana emisja serii MB2 obejmuje obligacje dwuletnie do kwoty 20 mln zł, których oprocentowanie ustalone zostało w oparciu o sześciomiesięczną stawkę WIBOR.

– Rosnąca sprzedaż mieszkań oraz wdrażana przez zarząd strategia odzwierciedlają zaufanie, jakim darzą Polnord klienci. Obserwujemy z ich strony duże zainteresowanie, które motywuje nas do rozszerzania oferty o kolejne inwestycje. Najbliższe plany Polnordu na drugie półrocze 2016 r. obejmą w pierwszej kolejności inwestycje w rejonie Trójmiasta. Część środków pozyskanych w wyniku emisji obligacji posłuży sfinansowaniu tych planów inwestycyjnych – mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnordu.

Według danych ważonych udziałem Polnord w poszczególnych spółkach grupy, w pierwszym półroczu 2016 r. Polnord sprzedał 536 lokali w porównaniu do 523 rok wcześniej. W tym okresie deweloper wprowadził do sprzedaży nowy projekt Chabrowe Wzgórze w Kowalach koło Gdańska oraz kolejne etapy osiedla Neptun w Ząbkach i Tęczowy Las w Olsztynie. Grupa przygotowuje do uruchomienia kolejne inwestycje, głównie w Trójmieście oraz Warszawie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych