PARTNER PORTALU

Polnord wyemituje obligacje o wartości 100 mln zł

Spółka Polnord zdecydowała się na emisję obligacji o wartości do 100 mln zł - podała firma w komunikacie.

Autor: PAP/Housemarket.pl 14 kwietnia 2015 16:55

Program zakłada wyemitowanie, w jednej lub kilku seriach, obligacji niezabezpieczonych. Emisje będą przeprowadzane w trybie oferty publicznej.

- Naszym zamierzeniem jest uzyskanie dodatkowego finansowania na spłatę części zapadających obligacji oraz wejście w nowe projekty.Korzystamy z dobrej koniunktury na rynku mieszkaniowym, o czym świadczą bardzo dobre wyniki sprzedaży naszych mieszkań. Stoimy przed realną szansą zwiększenia sprzedaży co jeszcze bardziej umocni naszą pozycję wśród czołowych deweloperów w Polsce – mówi Piotr Wesołowski, prezes zarządu Polnord SA.

Spółka będzie ubiegać się o dopuszczenie poszczególnych serii obligacji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

W I kwartale 2015 r. Grupa Polnord sprzedała 344 lokale netto (na podstawie zawartych umów przedwstępnych i rezerwacyjnych). Docelowo deweloper planuje tegoroczną sprzedaż na 1,5 tys. lokali.

Pod koniec I kwartału 2015 zadłużenie grupy z tytułu zaciągniętych kredytów i wyemitowanych obligacji wynosiło 416,4 mln zł, co oznacza spadek o 11,8 mln zł, w porównaniu do zadłużenia na koniec 2014 roku. W 2015 roku spółka zamierza obniżyć zadłużenie o kolejnych 50 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych