PARTNER PORTALU

Polnord wypracował wyższe przychody

W okresie pierwszych trzech kwartałów 2015 r. Polnord wypracował skonsolidowane przychody na poziomie 185,8 mln zł w porównaniu do 137,9 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku, co oznacza wzrost o 35 proc.

Autor: HouseMarket.pl 18 listopada 2015 10:53

Najistotniejszy wpływ na poziom osiągniętych wyników miało przekazanie klientom 722 lokali w ramach projektów mieszkaniowych w Warszawie, Trójmieście, Olsztynie, Szczecinie i Wrocławiu.

Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł w analizowanym okresie 36,7 mln zł i był wyższy rok do roku o 17 proc. Koszty ogólnego zarządu i sprzedaży zmalały zarówno bezwzględnie, jak i w relacji do liczby sprzedawanych lokali. W okresie I-III kw. 2015 r. wyniosły one 19,9 mln zł. Spółka zakłada, że w całym 2015 r. nie przekroczą 28 mln zł. Deweloper zredukował także o ponad 30 mln zł zadłużenie netto, które na koniec września br. wyniosło 396,8 mln zł.

Sprzedaż mieszkań po trzech kwartałach 2015 r. zwiększyła się niemal o jedną trzecią, obejmując 1186 lokali w porównaniu do 923 w analogicznym okresie 2014 r. Liczba przekazań wyniosła zaś 722. W samym trzecim kwartale br. sprzedano 352 lokale, a 294 zostały przekazane klientom.

– Dążymy do uzyskania w bieżącym roku rekordowych wyników sprzedaży. W ostatnim kwartale roku można spodziewać się dużej aktywności spółki w zakresie przekazań – mówi Piotr Wesołowski, prezes zarządu Polnordu.

Od stycznia do września 2015 r. grupa uruchomiła realizację dziesięciu projektów, stanowiących głównie kolejne etapy już realizowanych projektów, w ramach których wybudowanych zostanie 1169 mieszkań o łącznej powierzchni 64.956 mkw. zlokalizowanych w Warszawie, Trójmieście, Łodzi, Szczecinie i Olsztynie.

– W przygotowaniu są m.in. kolejne dwa etapy Stacji Kazimierz na Woli, które realizujemy wspólnie z Grupą Waryński, oraz nowe budynki na kameralnym wilanowskim osiedlu Brzozowy Zakątek. Już niebawem do sprzedaży trafi drugi etap osiedla Brama Sopocka w Gdyni. W Trójmieście planujemy również zupełnie nową inwestycję, w której znajdzie się ok. 280 mieszkań – dodaje prezes Piotr Wesołowski.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych