PARTNER PORTALU

Polnord zwiększył udziały w akcjonariacie KB Dom

Polnord zwiększył swój udział w akcjonariacie Korporacji Budowlanej Dom. Tym samym umocnił swoją pozycję największego akcjonariusza spółki.

Autor: housemarket.pl 05 maja 2015 08:42

Deweloper zwiększył swoje udziały w KB DOM z 19,17 do 26,84 proc. Łączna liczba nabytych przez Polnord SA akcji wyniosła 761 894 szt., z czego zdecydowana większość została przejęta na własność w ramach transakcji dokonanych poza rynkiem regulowanym.

Rosnąca pozycja Polnord SA w akcjonariacie KB DOM odzwierciedla zbliżenie relacji biznesowych obydwu firm. Obecnie KB DOM pełni funkcję Inwestora Zastępczego na sześciu projektach deweloperskich zlokalizowanych w Warszawie, Ząbkach, Olsztynie i Trójmieście, w ramach których wybudowanych zostanie ponad tysiąc mieszkań o łącznej powierzchni ok. 53 tys. mkw.

Rozpoczęta w 2012 roku współpraca pomiędzy Grupą Polnord i KB DOM zapewnia Grupie Polnord optymalizację i kontrolę kosztów realizowanych projektów deweloperskich, co pozytywnie wpływa na zyskowność prowadzonej działalności. Dodatkowo Grupa Polnord zyskała dostęp do technologii i produktów wykorzystywanych w obszarze nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego, w szczególności coraz popularniejszej technologii prefabrykacji.

Korporacja Budowlana Dom SA jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Grupa Kapitałowa KB DOM świadczy usługi w charakterze generalnego wykonawcy i inwestora zastępczego oraz produkuje betonowe elementy prefabrykowane. Przychody Grupy Kapitałowej KB DOM w 2014 roku wyniosły 123 989 tys. zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych