PARTNER PORTALU

Ponad połowa akcji mLocum w nowym portfelu

51 proc. akcji firmy deweloperskiej mLocum trafiła już do portfela Archicomu. Wrocławski deweloper właśnie sfinalizował pierwszy etap transakcji.

Autor: HouseMarket.pl 01 sierpnia 2017 09:32

Wcześniej Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wydał zgodę na przejęcie przez Archicom łącznie 80 proc. akcji mLocum. Cała transakcja zostanie sfinalizowana do końca 2018 r.

– Zakup akcji mLocum to dla Archicomu otwarcie kolejnego, bardzo ważnego rozdziału w ponad 30-letniej historii. Wejście na rynek ogólnopolski to przyspieszenie rozwoju spółki i szansa na skokowe zwiększenie skali działalności. Chcemy zapewnić klientom zdywersyfikowaną ofertę na wszystkich rynkach, dlatego planujemy dalsze zakupy gruntów we Wrocławiu i Krakowie oraz uzupełnienie banku ziemi mLocum w Łodzi, Poznaniu i Trójmieście. Zwiększenie oferty będzie miało pozytywny wpływ na wyniki sprzedażowe już w bieżącym roku, a obecność na nowych rynkach przełoży się w przyszłości na zwiększenie wartości firmy – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, prezes Archicom.

Zgodnie z zawartą 31 lipca 2017 r. umową, Archicom nabył 51 proc. akcji mLocum za które w dniu transakcji zapłacił ze środków własnych kwotę 32,9 mln zł, a kolejne 23 mln zł za przejęte udziały zostaną zapłacone do końca 2018 r. Przedwstępna umowa nabycia w sumie 80 proc. akcji spółki mLocum za łączną kwotę 87,6 mln zł została podpisana 2 czerwca 2017 r. Druga część transakcji, tj. zakup 29 proc. akcji powinna nastąpić do końca 2018 r. Zarząd Archicom nie przewiduje zmian w polityce dywidendowej, zakładającej wypłatę dywidend w wysokości co najmniej 50 proc. skonsolidowanego zysku netto.

– Podpisana umowa to szansa rozwoju dla obu spółek. Niezmiernie dla nas ważne, że Krzysztof Suskiewicz posiadający 20 proc. akcji mLocum pozostaje prezesem zarządu tej spółki. Obie firmy łączą te same wartości biznesowe, a naszym wspólnym celem jest zwiększanie atrakcyjności i wzbogacenie oferty dla klientów. Połączenie sił to także optymalizacja kosztów działalności oraz szansa na wykorzystanie potencjału i doświadczenia kadry obu spółek. Jesteśmy przekonani, że wspomniane synergie oraz determinacja do współpracy pozytywnie wpłyną na wyniki finansowe grupy – komentuje Rafał Jarodzki, wiceprezes Archicom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych