PARTNER PORTALU

Popyt na mieszkania w Lublinie na stałym poziomie

Klienci z Lublina zdecydowanie preferują zakup gotowych mieszkań. Wolą wybierać z oferty już zrealizowanych inwestycji, niż decydować się na kupno na podstawie umowy deweloperskiej - mówi Waldemar Gałan, prezes Willowej II.

Autor: HouseMarket.pl 29 lipca 2015 09:20

W Lublinie szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się inwestycje zlokalizowane w dwóch rejonach miasta: na południe od dzielnicy Czuby i w obrębie ul. Koncertowej, w dzielnicy Czechów.

- Preferencje klientów w zakresie metrażu często się zmieniają. W pewnych okresach klienci interesują się mieszkaniami bardzo dużymi, o powierzchni przekraczającej 80 mkw., a nawet 100-metrowymi - mówi Waldemar Gałan. - Jednocześnie część klientów zawsze szuka mieszkań mniejszych, maksymalnie do 45 mkw. Planując inwestycje deweloperskie w Lublinie, należy więc projektować lokale o bardzo zróżnicowanych metrażach.

Popyt na mieszkania w Lublinie na przestrzeni ostatnich lat utrzymuje się raczej na stałym poziomie. - Być może, gdyby pojawiły się tutaj nowe inwestycje tworzące miejsca pracy, to zapotrzebowanie na mieszkania mogłoby wzrosnąć - mówi prezes Willowej II. - Liczymy na to, zwłaszcza że w Lublinie działa wiele szkół wyższych. Nowe przedsiębiorstwa mogłyby zatrzymać w mieście wykształconą kadrę, która co roku opuszcza te uczelnie. To jednak bardzo optymistyczny scenariusz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych