PARTNER PORTALU

Potencjał rynku mieszkań na wynajem rośnie wraz z migracją

Nieruchomości kupowane pod wynajem były, są i będą wartościowym towarem, który może zapewnić dodatkowy dochód – uważa Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Autor: Housemarket.pl 16 kwietnia 2015 13:28

Zakup mieszkań na wynajem przez nabywców indywidualnych to działanie powszechnie znane i praktykowane na polskim rynku. Zdaniem wiceprezesa FB Antczak, nieruchomości nabyte pod wynajem były, są i będą wartościowym towarem, który może zapewnić dodatkowy dochód. Ceny nieruchomości są stabilne, a popyt na wynajem małych i wyremontowanych mieszkań ma tendencje wzrostowe. Wielu ekspertów jest zgodnych, co do tego, że dużo lepiej zainwestować swoje oszczędności w nieruchomość, niż złożyć środki na długoterminowej lokacie.

- Jeśli chodzi natomiast o inwestycje dedykowane tym celom w całości myślę, że polski rynek ma spory potencjał - mówi Marcin Antczak. - Dotyczy on jednak dużych miast, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław oraz Poznań.

Zdaniem dewelopera zapotrzebowanie na lokale pod wynajem utrzymuje się w tym miastach na stałym, wysokim poziomie ze względu na stałą migrację ludności poszukującej lepszej pracy i warunków do życia. Inwestycje tego typu miałyby również szanse w miastach, gdzie funkcjonują duże ośrodki akademickie – stały przepływ studentów to gwarancja rentowności i sukcesu takiego przedsięwzięcia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych