PARTNER PORTALU

Prezes Awbudu o aliansie z Murapolem: w grupie działa się bezpieczniej

Lepiej rozwijać się dynamicznie z mocnym partnerem u boku, niż powoli samodzielnie. Zwłaszcza, że rynek budowlany ma swoje zagrożenia i w większej grupie działa się bezpieczniej - tak komentuje partnerstwo z Murapolem Michał Wuczyński, prezes Awbudu.

wnp.pl

Autor: wnp.pl 19 kwietnia 2017 12:32

Przypomnijmy, że wkrótce Murapol - poprzez zależny Abadon Real Estate - może stać się większościowym akcjonariuszem Awbudu. Transakcja oczekuje jeszcze tylko na zgodę UOKiK.

Jak podkreślił Wuczyński, partnerstwo z Murapolem jest kluczowe w kontekście celu, który sobie postawił Awbud, a mianowicie podwojenia przychodów w najbliższych latach.

- Uznaliśmy, że lepiej rozwijać się dynamicznie z mocnym partnerem u boku, niż powoli samodzielnie. Zwłaszcza, że rynek budowlany ma swoje zagrożenia i w większej grupie działa się bezpieczniej - stwierdził Wuczyński.

Dodał, że związanie się z większym podmiotem było rozważane od dłuższego czasu, choć początkowo rodzina Wuczyńskich nie zakładała sprzedaży pakietu kontrolnego.

- Zdecydowaliśmy się na taki scenariusz z Murapolem, gdyż jego zarząd przekonał nas, że nowe obszary działalności i współpracy pozwolą grupie Awbud na duży wzrost sprzedaży i wartości firmy - podkreślił Wuczyński.

Zaznaczył, że umowa inwestycyjna jest obwarowana odpowiednimi warunkami, które zapewniają rodzinie zachowanie znaczącego pakietu akcji w spółce, a także zarządzanie i nadzór nad nią.

- Dlatego nie postrzegamy aliansu z Murapolem jako oddania kontroli nad biznesem, a tylko kolejny etap jego dynamicznego rozwoju - powiedział prezes.

Dodał, że jeśli Awbudu ma dołączyć do czołowej dziesiątki generalnych wykonawców w Polsce, to musi zwiększyć skalę działalności i wzmocnić zaplecze finansowe.

- Murapol może nam to zagwarantować. Wzrost wartości Awbudu przedkładamy nad sentymenty związane z posiadaniem większego lub mniejszego pakietu akcji - wyjaśnił Wuczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych