PARTNER PORTALU

Prezes Dom Development: Jesteśmy rozpędzeni

- Pierwszy raz w historii firmy przekroczyliśmy poziom 700 lokali sprzedanych w jednym kwartale - mówi Jarosław Szanajca, prezes Dom Development. - Jesteśmy rozpędzeni.

Autor: HouseMarket.pl 25 sierpnia 2016 12:51

Zdaniem prezesa Szanajcy, sytuacja rynkowa nadal sprzyja biznesowi deweloperskiemu. Sprzedaż utrzymuje się na wysokim poziomie przy stabilnych cenach.

- Były obawy związane z wygaszaniem programu Mieszkanie dla Młodych, jednak jego siła sprawcza była przeceniona - mówi Jarosław Szanajca. - Wyniki, tak nasze, jak i innych deweloperów, pokazują, że MdM był programem wspierającym, ale jego brak nie przyhamował tempa sprzedaży.

Coraz więcej chętnych na mieszkanie za pół miliona

Eksperci szacują, że w tym roku na terenie Warszawy może się sprzedać około 20 tys. mieszkań - to absolutny rekord. Nadal jednak - zdaniem dewelopera - mamy do czynienia z równowagą popytu i podaży. - To nie jest boom - zastrzega Szanajca. - Ceny mieszkań nie rosną, ale utrzymują się na stałym poziomie.

Coraz więcej mieszkań kupowanych jest za gotówkę. - Spora część to mieszkania inwestycyjne - mówi prezes Dom Development. Firma umacnia również pozycję w segmencie mieszkań z wyższej półki. Wraz ze wzrostem sprzedaży rosła wartość transakcji. - W drugim kwartale 2016 r. 60 proc. z 701 sprzedanych mieszkań kosztowało min. 450 tys. zł - mówi Janusz Zalewski, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. finansowych Dom Development.

W pierwszym półroczu firma wydała na zakup ziemi 110 mln zł na działki pod osiedla Sobieskiego (apartamenty), Kowalczyka i nowy etap Wilna. W lipcu kolejne 130 mln zł pochłonął zakup ziemi pod nowy projekt apartamentowy - Marina Mokotów. - To był skomplikowany zakup, ale udało się - podsumowuje Szanajca. - W projekcie na Mokotowie powstanie ok. 750 mieszkań i apartamentów. 

Od stycznia do czerwca 2016 roku firma wprowadziła do realizacji 11 projektów, obejmujących łącznie 1775 lokali, z czego 1349 lokali na ośmiu projektach zostało uruchomionych w drugim kwartale 2016. W efekcie na koniec czerwca 2016 r. w ofercie spółki znajdowało się 3011 lokali, w 17 lokalizacjach (15 warszawskich, dwóch wrocławskich). W drugiej połowie roku deweloper rozpocznie realizację kolejnych ośmiu projektów na ok. 1000 mieszkań.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych