PARTNER PORTALU

Qualia Development wciąż na sprzedaż

PKO BP, właściciel firmy deweloperskiej Qualia, nie zmienia swojej decyzji w sprawie przyszłości spółki.

Autor: Propertynews.pl 22 grudnia 2015 09:59

- Bank podtrzymuje swoją strategię wyjścia z działalności niezwiązanych z podstawowym obszarem bankowym i nadal prowadzi proces sprzedaży wybranych aktywów nieruchomościowych - informują przedstawiciele PKO BP.

Jak zaznaczają, w grę wchodzi zarówno sprzedaż pakietowa, jak i sprzedaż poszczególnych nieruchomości. - Celem Banku jest maksymalizacja ceny sprzedaży na rzecz inwestorów o właściwej reputacji i wiarygodności finansowej - komentuje biuro prasowe.

Przypomnijmy, w lutym br. list intencyjny w sprawie sprzedaży Qualia Development podpisano z firmą Griffin. Strony nie doszły do ostatecznego porozumienia. - PKO Bank Polski nie ustalił z inwestorami finalnych satysfakcjonujących warunków transakcji sprzedaży całego pakietu aktywów, obejmującego spółkę Qualia i inne wybrane nieruchomości - informowano w komentarzu.

Qualia Development jest spółką deweloperską należącą do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Pod marką Qualia działa od maja 2011 r., dawniej prowadziła działalność pod nazwą PKO Inwestycje, a następnie PKO BP Inwestycje (spółka PKO Inwestycje powstała w 2000 r.). Znana jest z wysokiej jakości projektów na rynku budownictwa mieszkaniowego. Dotychczasowy dorobek to ponad 4,1 tys. gotowych lokali, w tym przeszło 1,6 tys. sztuk w projekcie Nowy Wilanów, prawie 500 apartamentów w projekcie "Neptun Park", ponad 1500 lokali w zrealizowanym projekcie "Marina Mokotów", jako większościowy udziałowiec, a także przeszło 300 apartamentów typu condo w hotelach sieciowych zarządzanych pod globalną marką hotelową Golden Tulip."

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych