PARTNER PORTALU

RE project development: Nie interesuje nas boom mieszkaniowy

Nie będziemy budować trzech pokoi na małych metrażach. Niestety, w tym kierunku zmierza rynek – tłumaczy Maciej Krenek, członek zarządu RE project development.

Autor: HouseMarket.pl 06 listopada 2015 10:46

Deweloper przyznaje, że choć w branży mówi się o boomie mieszkaniowym, to RE project development nie uczestniczy w nim.

- Stwierdziliśmy, że nie będziemy budować trzypokojowych mieszkań na 45 mkw. Niestety rynek w tym kierunku idzie. Perspektywicznie nie widzimy sensu. Nie jesteśmy w sytuacji Japonii, gdzie brakuje gruntów do zagospodarowania – tłumaczy Maciej Krenek.

Dodaje, że w Europie mieszkania dwupokojowe liczą między 65 mkw. a 75 mkw. Boom na mieszkania o powierzchni 120 mkw. zakończył się, bo nasze portfele nie są już tak zasobne, a banki przestały finansować takie mieszkania. Pojawił się problem. - W naszym ostatnim projekcie na Gocławiu mieliśmy duże mieszkania - od 90 mkw. do 147 mkw. Garstka klientów na nie zawsze się znajdzie, ale dla nas jest to produkt niszowy. Zbyt mały, abyśmy budowali 120 mieszkań i mieli gwarancję ich sprzedaży – wyjaśnia.

Dlatego RE project development na razie dokładnie obserwuje ten rynek, ale w nim nie uczestniczy. Koncentruje się za to na innych projektach. W portfelu firmy jest na przykład projekt centrum handlowo-usługowego w Szczecinie. - Ale rozglądamy się też za mniejszymi miejscowościami. W dużych aglomeracjach powierzchnia handlowa na mieszkańca jest coraz większa. Na szczęście mniejsze miasta czy nawet wioski są dla nas ciekawe, bo ich mieszkańcy się wzbogacili. Mogą to być trochę mniejsze centra, ale dostosowane do potrzeb lokalnych społeczności. Nie działamy na zasadzie tylko miasta powyżej 200 tys. mieszkańców – tłumaczy Maciej Krenek.Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych