PARTNER PORTALU

Rekordowa kontraktacja w historii Robyg

W całym 2017 roku Grupa Robyg zakontraktowała ok. 3,470 tys. lokali netto (z uwzględnieniem rezygnacji), co oznacza wzrost o 17 proc. w porównaniu z 2016 r. W samym Gdańsku liczba podpisanych umów wyniosła 1,862 tys., a w Warszawie 1,608 tys. Wynik ten jest najwyższy w historii grupy i jednocześnie powyżej wyznaczonego przez zarząd celu na poziomie 3,3 tys. lokali. Dodatkowo, Robyg w całym 2017 roku planuje uznać w przychodach ponad 2,1 tys. lokali – uwzględniając projekty realizowane w ramach joint venture.

Autor: DlaHandlu.pl 05 stycznia 2018 09:32

- Rok 2017 był zdecydowanie udany dla grupy Robyg. Po raz kolejny spółka odnotowała wzrost w rokrocznej kontraktacji – aż o 17 proc. w porównaniu z rokiem 2016. Kontraktacja około 347 0 lokali oznacza, że plan na 2017 został zrealizowany z nadwyżką. To także dowód, że cele stawiane przez zarząd i Radę Nadzorczą grupy Robyg powstają w oparciu o rzetelne prognozy. Zarząd i Rada Nadzorcza są przekonane, że Robyg to solidna marka z przyszłością. Firma wie, jakich lokali oczekują kupujący, dlatego mieszkania spółki cieszą się takim powodzeniem na rynku. Grupa jest także innowatorem w branży – jako pierwsza wprowadziła technologię Smart House w cenie lokalu oraz wysoki standard, co spotkało się z uznaniem rynku i klientów – mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej Robyg.

W całym 2017 roku grupa Robyg przewiduje uznanie w przychodach ponad 2,1 tys. lokali, głównie w następujących inwestycjach: Apartamenty Villa Nobile – około 25 proc, Lawendowe Wzgórza/Stacja Nowy Gdańsk – około 20 proc., Stacja Nowy Ursus – około 10 proc., Mila Baltica – około 10 proc., Morenova – około 10 proc., Zajezdnia Wrzeszcz – około 10 proc.

- Ponad 2,1 tys. lokali przewidzianych do uznania w przychodach za 2017 – co oznacza poziom niższy od zakładanego – to wynik bardzo wymagającego obecnie rynku deweloperskiego, powodującego przesunięcia w harmonogramach realizacji inwestycji. Niemniej grupa Robyg systematycznie, kwartał po kwartale uznaje w przychodach kolejne lokale i utrzymuje płynność działalności deweloperskiej. Grupa wielokrotnie udowadniała w minionych latach, że cele stawiane przez zarząd i Radę Nadzorczą Robyg wynikają z doświadczenia i powstają w oparciu o solidne podstawy – dodaje Oscar Kazanelson.

Robyg prowadzi w Warszawie inwestycje na: Bemowie, Mokotowie, w Ursusie, Wilanowie, Woli oraz bliskim Tarchominie, a w 2017 roku planuje uruchomienie kolejnych projektów – m.in. w dzielnicy Włochy. Natomiast w Gdańsku oferuje lokale w dzielnicach: Wrzeszcz, Jasień, Letnica, Śródmieście i Morena.

Kluczowe dane grupyRobyg: kontraktacja w 2016 roku: 2,957 tys. lokali – wzrost o 27 proc. wobec 2015, kontraktacja w 2017: około 3,47 tys. lokali – wzrost o 17 proc. w stosunku do 2016 roku, liczba lokali przekazanych w 2016 roku: około 2,8 tys., liczba przekazań planowana na 2017 rok: ponad 2,1 tys.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych