PARTNER PORTALU

Rekordowa sprzedaż Inpro

Grupa INPRO wprowadziła do sprzedaży w bieżącym roku już 687 nowych mieszkań i domów. Zwiększona oferta przekłada się na lepsze wyniki sprzedaży. Narastająco od stycznia do września br. Grupa podpisała 487 umów netto osiągając wzrost sprzedaży mieszkań i domów o ponad 71 proc.

Autor: housemarket.pl 13 listopada 2017 11:01

W pierwszych trzech kwartałach 2017 r. Grupa INPRO zanotowała nieznaczny spadek przychodu ze sprzedaży o 6 proc., do poziomu 112 mln zł. Zysk brutto ze sprzedaży wzrósł o 19 proc. i wyniósł 39,5 mln zł. Natomiast zysk netto Grupy wzrósł o 11 proc. do poziomu 12,8 mln zł.

W okresie styczeń–wrzesień 2017 r. Grupa podpisała 487 umów przedwstępnych netto w porównaniu do 284 umów z analogicznego okresu roku poprzedniego, odnotowując tym samym wzrost o 71 proc. Wzrost ten wynika z większej o ponad 60 proc. liczby lokali znajdującej się w sprzedaży w porównaniu do III kwartału 2016 roku, a także ze wzrostu zainteresowania klientów ofertą spółki, w tym inwestycjami, które cieszą się obecnie największą popularnością tj. Kwartał Uniwersytecki II etap, Optima etap I oraz Harmonia Oliwska I i II etap.

W okresie styczeń-wrzesień br. Grupa przekazała łącznie 191 lokali mieszkalnych i było to o 18 proc. mniej niż w pierwszych trzech kwartałach 2016 r., kiedy wydano 231 mieszkań. - Wzrost poziomu rentowności związany jest z wyższą marżą realizowaną na sprzedawanych mieszkaniach, najczęściej tych kupowanych w celach inwestycyjnych oraz z poprawą wyników spółek powiązanych, które generują już 35 proc. przychodów i około 30 proc. wyniku netto - powiedział Piotr Stefaniak, prezes zarządu INPRO S.A.

Łącznie w roku 2017 Grupa Kapitałowa INPRO S.A. wprowadziła do sprzedaży 687 nowych mieszkań i domów. Przy założeniu braku opóźnień w procedurach administracyjnych związanych z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, do końca roku spółka planuje zrealizować następujące projekty: Osiedle Harmonia Oliwska (etap I), Osiedle Optima (etap I) oraz Osiedle Leszczynowy Staw (budynek nr 1).

Po trzech kwartałach 2017 roku działalność spółek powiązanych stanowi już 35 proc. przychodów ze sprzedaży Grupy. Najistotniejszy udział ma działalność hotelarska INPRO, która wygenerowała 26 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 2,5 mln zysku netto.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych