PARTNER PORTALU

Rekordowa sprzedaż, kolejne projekty i... nowe rynki. Atal idzie jak burza

Kraków, Wrocław i Warszawa to trzy rynki, na których Atal realizuje obecnie najwięcej inwestycji. I to na tych rynkach deweloper bije rekordy sprzedaży. Wkrótce może się to jednak zmienić...

Autor: HouseMarket.pl 05 lipca 2016 14:57

ATAL S.A. z nowym rekordem – podsumowanie sprzedaży po I półroczu

 


Pierwsze półrocze 2016 roku było najlepszym okresem w historii ATAL S.A. pod względem sprzedaży. W ciągu sześciu miesięcy podpisano 1183 umowy deweloperskie. Najwyższą sprzedaż odnotowano w Krakowie, nabywców znalazło tam 429 mieszkań. ATAL S.A. systematycznie powiększa ofertę o nowe projekty. Od początku roku na rynek wprowadzonych zostało 15 projektów w pięciu miastach.

 


Od stycznia do końca czerwca 2016 roku Atal sprzedał 1183 mieszkania, o 377 lokali więcej niż w tym samym okresie w 2015 roku. Drugi kwartał również był rekordowy, nabywców znalazło 677 lokali z oferty. Z miesiąca na miesiąc sprzedaż konsekwentnie wzrasta, od początku roku najwięcej mieszkań sprzedano w czerwcu – 236. Dobrą prognozą przed kolejnymi miesiącami jest liczba aktywnych umów rezerwacyjnych, których w tym momencie jest 347.

- Sprzedaż w kolejnych miesiącach powinna utrzymać się na stabilnym, wysokim poziomie. Sprzyjać będzie temu dobra sytuacja na rynku nieruchomości, silny popyt, a także bogata oferta naszej firmy. W całym roku powinniśmy przebić wcześniejsze plany i osiągnąć sprzedaż na poziomie około 2000 lokali – powiedział Zbigniew Juroszek, prezes spółki Atal.

Kraków napędza sprzedaż

Spółka konsekwentnie utrzymuje pozycje lidera sprzedaży w Krakowie i to w tym mieście odnotowano najwyższe wyniki sprzedaży. Od początku roku, w stolicy Małopolski nabywców znalazło 429 mieszkań. Największym zainteresowaniem wśród kupujących cieszy się kompleks Bagry Park – w trzech etapach od początku roku sprzedano 163 lokale. Wysokie wyniki sprzedaży odnotowuje w Warszawie. W pierwszym półroczu 2016 roku sprzedano tam 321 mieszkań. Najwyższą sprzedaż w tym mieście odnotowano w Oazie Wilanów – w trzech etapach nabywców znalazło łącznie 186 lokali. We Wrocławiu natomiast od początku roku podpisano 205 umów deweloperskich, a w Katowicach, w projekcie ATAL Francuska Park sprzedano 135 mieszkań. Od stycznia do czerwca w łódzkich inwestycjach dewelopera zakupiono 93 lokale.

Nowe inwestycje

W minionym półroczu oferta powiększyła się o 15 projektów, w których znajdzie się 2043 lokali, a także 29 domy. Najwięcej nowych osiedli deweloper realizuje w Krakowie – od początku roku do sprzedaży w tym mieście trafiło 6 inwestycji. Można już nabywać apartamenty na Zabłociu w projekcie ATAL Residence. Na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy deweloper poszerzył ofertę osiedla Bagry Park o kolejne trzy etapy. Na terenie Podgórza w sprzedaży jest również Wielicka Garden, natomiast na Grzegórzkach powstaje nowoczesne osiedle Bajeczna Apartamenty.

We Wrocławiu od stycznia można już nabywać mieszkania w drugiej wieży ATAL Towers, monumentalnej inwestycji położonej tuż nad Odrą, w sąsiedztwie wrocławskiego Rynku. Do sprzedaży w stolicy Dolnego Śląska trafiło również osiedle Nowe Żerniki oraz drugi etap dobrze przyjętego projektu Dmowskiego 19. W Warszawie na rynek trafiła ATAL Marina III – nowoczesna inwestycja usytuowana w dobrze skomunikowanej części Białołęki, nieopodal Kanału Żerańskiego. W minionym półroczu ruszyła ponadto sprzedaż mieszkań w drugim etapie Nowego Targówka. Natomiast łódzka oferta ATAL S.A. została uzupełniona o osiedle domów jednorodzinnych Chojny Park Domy, a także o projekt Pomorska Park usytuowany pomiędzy ulicami Pomorską a Telefoniczną. W Katowicach deweloper rozbudowuje ATAL Francuska Park – w sprzedaży znalazł się jeden budynek drugiego etapu oraz trzeci etap inwestycji.

Debiut na nowych rynkach już wkrótce

- W drugim półroczu planujemy wprowadzenie do sprzedaży około 2000 nowych lokali. Pozwoli nam to utrzymać wysoką sprzedaż w tym roku, a także wejść w przyszły z odpowiednio rozbudowaną ofertą. Nowe inwestycje znajdą się nie tylko w miastach, w których do tej pory budowaliśmy, ale także w Poznaniu i Trójmieście. Taka dywersyfikacja pozwoli na większą niezależność od zmienności koniunktury na poszczególnych rynkach – dodał Zbigniew Juroszek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych