PARTNER PORTALU

Rekordowy kwartał dla Ronsona

Ronson ma za sobą najlepszy kwartał w historii firmy. Deweloper sprzedał w tym czasie 224 mieszkania. Teraz zapowiada nowe inwestycje we Wrocławiu i kolejne etapy realizowanych projektów w Poznaniu i Warszawie.

Autor: HouseMarket.pl 03 lipca 2015 08:11

W drugim kwartale 2015 r. Ronson Development sprzedał rekordową liczbę 224 lokali netto (z uwzględnieniem rezygnacji) wobec 210 lokali sprzedanych w analogicznym okresie roku ubiegłego, który do tej pory był najlepszym w historii kwartałem dla dewelopera.W całym pierwszym półroczu bieżącego roku nabywców znalazło 410 mieszkań wobec 416 w pierwszej połowie 2014 r.

– Dynamika sprzedaży jest zgodna z naszym planem. Celem na cały rok jest sprzedaż przynajmniej 800 lokali, więc wynik ponad 400 w pierwszej połowie roku jest dobrym prognostykiem. Systematycznie uruchamiamy nowe inwestycje i utrzymujemy ofertę na poziomie ponad tysiąca mieszkań. Dzięki temu klienci mają możliwość wyboru lokali w wielu lokalizacjach, o różnych powierzchniach i cenach – mówi Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development. – W drugiej połowie roku do sprzedaży planujemy wprowadzić nowe, ciekawe projekty, w tym między innymi przy ul. Na Grobli w centrum Wrocławia oraz w kolejnych etapach już realizowanych inwestycji w Warszawie i Poznaniu – dodaje Andrzej Gutowski.

W drugim kwartale br. największą popularnością klientów cieszył się projekt City Link w Warszawie na Woli, gdzie sprzedano 39 mieszkań. Niewiele mniej, po 28, sprzedano w Kamienicy Jeżyce w Poznaniu oraz w inwestycji Sakura na Mokotowie w Warszawie. Wysoką sprzedaż zanotowano także w dobrze znanych warszawskich projektach: Moko (27 lokali), Espresso (26) i Verdis (19).

Od kwietnia do czerwca Ronson przekazał klucze do 148 lokali wobec 142 mieszkań przekazanych w analogicznym okresie 2014 r. Zdecydowaną większość stanowiły lokale przekazane w wysokomarżowym III etapie projektu Verdis na Woli w Warszawie (116 sztuk), którego budowa zakończyła się pod koniec marca. Liczba i wartość przekazanych mieszkań ma bezpośredni wpływ na przychody dewelopera rozpoznane w danym okresie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych