PARTNER PORTALU

Robyg chce wejść na nowe rynki. Na celowniku: Kraków i Wrocław

Robyg podnosi tegoroczny cel sprzedażowy do 2,6 tys. lokali. Spółka może wydać na nowe grunty co najmniej 150 mln zł. Rozważa też wejście na nowe rynki, takie jak Kraków czy Wrocław.

Autor: PAP 03 lutego 2016 13:09

Wiceprezes Robyga Artur Ceglarz przyznał, że zaktualizowany plan sprzedaży na ten rok wynosi obecnie 2,6 tys. lokali. Wzrosty będą wynikać nie tylko z większej oferty, ale również z dywersyfikacji lokalizacji, która będzie większa niż w roku 2015.

Zdaniem Ceglarza, nie widać przesłanek do zmniejszenia popytu inwestycyjnego, czyli zakupów gotówkowych. Są to czynniki, które mogą przedłużyć okres dobrej dla deweloperów koniunktury także w kolejnych latach.

Wiceprezes dodaje, że sytuacja firmy jest obecnie komfortowa. Spółka ma grunty na ponad 9 tys. lokali i dodatkowo 1,5 tys. lokali w ofercie. To oznacza spokojne prowadzenie działalności przez najbliższe trzy lata.

- Myślę, że powinniśmy wejść na stabilną ścieżkę zakupu działek za ok. 150 mln zł rocznie, choć oczywiście, jeśli pojawią się okazje, to nie można wykluczyć większych zakupów – przyznaje wiceprezes.

Zapowiada, że spółka zamierza w dalszym ciągu powiększać bank ziemi w Warszawie, najchętniej w lokalizacjach, w których nie była dotąd obecna, w tym po prawej stronie Wisły.

- Nas interesują większe działki, na których marże projektów są mniej podatne na zmiany koniunktury - tłumaczy.

Grupa Robyg nie wyklucza też wejścia na nowe rynki. W tym celu rozważa pozyskanie lokalnego partnera.

- Zastanawiamy się nad pewną formą powiązania kapitałowego z mniejszymi firmami deweloperskimi, w miastach, w których nie jesteśmy jak na razie obecni, jak Wrocław lub Kraków. Na przykładzie Trójmiasta wiemy, jak długo potrafi trwać proces budowania biznesu w całkiem nowej lokalizacji, dlatego alternatywa skorzystania z doświadczeń lokalnych deweloperów jest warta rozważenia – ocenia Ceglarz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych