PARTNER PORTALU

Robyg kupił działkę w Gdańsku za 10 mln euro

Grupa Robyg zawarła umowę zobowiązującą w sprawie zakupu nieruchomości o powierzchni 4,6 ha w Gdańsku Śródmieście. Wartość transakcji wynosi 10 mln euro.

Autor: HouseMarket.pl 30 grudnia 2016 14:30

Spółka szacuje, że projekt daje możliwość wybudowania około 54 tys. mkw. powierzchni mieszkaniowej, komercyjnej i usługowej.

- W Gdańsku Robyg zrealizował ponad 3900 lokali, a w budowie posiada kolejnych ok. 1900 w ramach siedmiu inwestycji w pięciu dzielnicach. Śródmieście to kolejna atrakcyjna lokalizacja, którą spółka wprowadzi do swojej oferty. Perspektywy dla rynku nieruchomości w Gdańsku są bardzo korzystne. Ze względu na duże zapotrzebowanie na nowe lokale popyt nadal przewyższa podaż – mimo coraz większej liczby budowanych rokrocznie mieszkań – powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyga.

Deweloper buduje mieszkania, które posiadają jeden z najkorzystniejszych na rynku stosunków jakości do ceny – wpływ ma na to m. in. technologia Smart House, którą deweloper instaluje w standardzie w każdym lokalu. Oznacza to, że klient otrzymuje za darmo – wraz z zakupionym mieszkaniem – nowoczesne rozwiązania, które umożliwiają zdalne sterowanie pracą domowych urządzeń. Smart House przekłada się również na realne oszczędności – system pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd – nawet do 30 proc.

Grupa osiągnęła po trzech kwartałach 2016 roku przychody w wysokości 302 mln zł (455 mln zł wliczając proporcjonalny udział z projektów joint venture). Zysk netto wyniósł 54 mln zł, natomiast zysk operacyjny osiągnął poziom ponad 65 mln zł i wzrósł o ponad 75 proc. rok do roku. Prognozy finansowe na 2016 rok zakładają planowany skonsolidowany zysk operacyjny na poziomie 115 mln zł oraz uznanie w przychodach łącznie około 2800 lokali, z czego 1600 mieszkań z projektów realizowanych przez spółki zależne grupy i około 1200 w ramach projektów joint venture.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych