PARTNER PORTALU

Robyg kupuje działkę na 980 mieszkań w Ursusie

Robyg powiększa bank ziemi. Deweloper kupuje działkę na 980 mieszkań w Ursusie.

Autor: PAP/HouseMarket.pl 28 lipca 2015 20:20

Spółka zależna z grupy Robyg zawarła przedwstępną warunkową umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego gruntu o powierzchni około 5,3 ha położonej w Ursusie pod warunkiem dokonania podziału nieruchomości w ten sposób, aby powstały wyodrębnione działki będące przedmiotem sprzedaży.

Zawarcie umowy sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości  nastąpi w terminie do dnia 20.04.2016 r.

Cena netto sprzedaży nieruchomości wynosi 30,5 mln zł. Spółka szacuje, iż nieruchomość daje możliwość wybudowania około 980 mieszkań.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy grupa Robyg nabyła w Warszawie i Gdańsku osiem terenów inwestycyjnych za łączną kwotę ok. 152,6 mln zł: na warszawskim Żoliborzu (o powierzchni niemal 5,5 tys. mkw., która pozwoli na wybudowanie ok. 160 lokali) i na Mokotowie (o powierzchni 85 tys. mkw., która pozwoli na wybudowanie ok. 1000 lokali mieszkalnych i ok. 6000 mkw. powierzchni komercyjnej). Oprócz tego, w ramach ostatnich zakupów, Robyg stała się właścicielem nieruchomości  na stołecznym Bemowie (trzy działki o łącznej powierzchni ponad 81 tys. mkw., które pozwolą na wybudowanie ok. 1650 lokali mieszkalnych i komercyjnych). W gdańskiej dzielnicy Piecki-Migowo (Morena) grupa zakupiła trzy działki o łącznej powierzchni ok. 35 tys. mkw., które pozwolą na wybudowanie ok. 800 lokali.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych