PARTNER PORTALU

Robyg kupuje grunty na ponad 500 mieszkań

Spółka z grupy kapitałowej Robyg zawarła umowy kupna nieruchomości w Gdańsku w łącznej kwocie 21 mln zł.

Autor: PAP 20 października 2015 15:38

Robyg poinformował, że w dniu 19 października 2015 roku spółka zależna od Robyg podpisała akty notarialne obejmujące umowy dotyczące nabycia w przyszłości nieruchomości o łącznej powierzchni 1,67 ha.

Pierwszy akt dotyczy warunkowej umowy nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości składającej się z działek o łącznej powierzchni około 0,43 ha położonej w Gdańsku w dzielnicy Gdańsk-Wrzeszcz pod warunkiem, że Prezydent Miasta Gdańska nie wykona prawa pierwokupu przysługującego Gminie Miasta Gdańsk albo, że ustawowy termin na wykonanie tego prawa upłynie bezskutecznie. Przy czym ostateczna umowa sprzedaży tej nieruchomości zostanie zawarta w terminie 14 dni od dnia otrzymania przez którąkolwiek ze stron oświadczenia Prezydenta Miasta Gdańska o nie skorzystaniu z ww. prawa pierwokupu lub bezskutecznego ww. terminu.

Drugi akt notarialny dotyczy przedwstępnej warunkowej umowy nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości składającej się z działek o łącznej powierzchni około 0,46 ha położonej także w Gdańsku, w dzielnicy Gdańsk-Wrzeszcz.

Spółka podpisała również przedwstępną warunkową umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości składającej się z działek o łącznej powierzchni około 0,78 ha położonej w Gdańsku w dzielnicy Gdańsk-Wrzeszcz.

Łączna cena sprzedaży netto nieruchomości objętych powyższymi umowami wynosi 21 mln. zł. Spółka szacuje, że te nieruchomości dają możliwość wybudowania około 520 mieszkań.

Łączna wartość powyższych transakcji nie przekracza 10 proc. kapitałów własnych spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych