PARTNER PORTALU

Robyg ma nowego inwestora

Bricks Acquisitions, kontrolowany przez Goldman Sachs ogłosi wezwanie na wszystkie akcje spółki Robyg. Umowa przewiduje, że cena za jedną akcję spółki w wezwaniu będzie wynosiła 3,55 zł. Akcje zobowiązali się sprzedać przewodniczący rad nadzorczych Robyg i Robyg Construction.

Autor: housemarket.pl 01 grudnia 2017 09:51

W ramach wezwania, akcjonariuszom Robyg zaoferowana zostanie cena 3,55 zł za każdą akcję, czyli łącznie około 1 027 mln zł (około 244 mln EUR). Cena akcji w wezwaniu odzwierciedla premię w wysokości 12,3 proc. wobec ceny zamknięcia na sesji 30 listopada br., odpowiednio 9,9 proc. i 8,9 proc. wobec średniego kursu akcji Robyg na GPW ważonego wolumenem obrotu za ostatnie 3 i 6 miesięcy, 18,3 proc. wobec ceny emisyjnej ustalonej na 3,00 zł za akcję w ramach ostatniego podwyższenia kapitału zakładowego przeprowadzonego na podstawie uchwały emisyjnej z dnia 6 czerwca 2017 r., oraz 42,6 proc. wobec ceny zamknięcia na sesji 12 maja 2015 r., tj. w przededniu opublikowania przez Robyg informacji o rozpoczęciu poszukiwania inwestora strategicznego.

Kluczowi menedżerowie Robyg: Oscar Kazanelson – przewodniczący rady nadzorczej, Alex Goor – przewodniczący rady nadzorczej Robyg Construction oraz Artur Ceglarz – dyrektor finansowy, łącznie posiadający 10,2 proc. akcji Robyg, nieodwołalnie zobowiązali się do sprzedaży wszystkich posiadanych przez nich akcji w ramach wezwania.

– Nabycie Robyg daje Goldman Sachs możliwość zainwestowania w wysokiej jakości platformę rynku nieruchomości, budowaną w oparciu o lokalne i globalne doświadczenia. Zamierzamy blisko współpracować z kierownictwem Robyg nad dalszym rozwojem spółki, zapewniając kapitał i fachową wiedzę, aby wspierać długoterminowy sukces Robyg - powiedział Tavis Cannell, partner w European Special Situations Group w Goldman Sachs.

– Goldman Sachs jest idealnym partnerem strategicznym. Dzięki znaczącym zasobom kapitałowym, rozległej znajomości branży oraz doświadczeniu instytucjonalnemu, Goldman Sachs będzie efektywnie wspierać Robyg w umacnianiu wiodącej pozycji na polskim rynku mieszkaniowym oraz w dalszym rozwoju i zwiększaniu skali działalności. Zarząd analizuje warunki Wezwania i planuje opublikować w najbliższych dniach formalną rekomendację dla akcjonariuszy Robyg - powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyg. 

Wezwanie dojdzie do skutku po spełnieniu warunków wskazanych w treści Wezwania, w tym po uzyskaniu zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, objęciu zapisami w Wezwaniu co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji Robyg, powołaniu trzech kandydatów wskazanych przez Wzywającego w skład Rady Nadzorczej Robyg, podjęcia uchwały w sprawie zmian w statucie Robyg oraz zawarcia przez Wzywającego i Robyg umowy o współpracy strategicznej.

Przewidywany termin rozpoczęcia przyjmowania zapisów na akcje objęte Wezwaniem został wyznaczony na 2 stycznia 2018 r., natomiast przewidywany termin zakończenia przyjmowania zapisów – na 2 lutego 2018 r. Wzywający zastrzega sobie prawo do przedłużenia okresu przyjmowania zapisów, zgodnie z warunkami Wezwania.

Funkcję wyłącznego doradcy finansowego Wzywającego przy transakcji pełni Goldman Sachs International, natomiast doradcą prawnym została kancelaria Greenberg Traurig Grzesiak.

Podmiotem pośredniczącym w Wezwaniu jest Pekao Investment Banking.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych