PARTNER PORTALU

Robyg podsumowuje półrocze. Cele osiągnięte

Robyg w I półroczu 2017 roku odnotowała przychody w wysokości 215 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł ponad 28 mln zł. Spółka podwyższyła również prognozę na 2017 roku – dotyczącą zysku netto – do poziomu 105 mln zł.

Autor: housemarket.pl 24 sierpnia 2017 11:06

Spółka przewiduje uznanie w przychodach ok. 2.500 lokali. W pierwszym półroczu 2017 roku Robyg zakontraktowała 1.693 mieszkań netto w Warszawie i Gdańsku (z uwzględnieniem rezygnacji), czyli o ponad 23% więcej niż w 2016 roku. Do 30 czerwca 2017 spółka uznała w przychodach 714 lokali, co oznacza bardzo duży potencjał do uznania w przychodach na druga połowę roku.

Robyg prowadzi w Warszawie inwestycje na: Bemowie, Mokotowie, w Ursusie, Wilanowie, Woli, bliskim Tarchominie oraz Żoliborzu, a w 2017 roku planuje uruchomienie kolejnych projektów – m.in. w dzielnicy Włochy. Natomiast w Gdańsku oferuje lokale w dzielnicach: Wrzeszcz, Jasień, Letnica i Morena.

- Osiągnięte wyniki finansowe są zgodne z przewidywaniami. 215 mln zł przychodu oraz ponad 28 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej dowodzą tego, że osiągnięcie prognozowanego w 2017 roku zyski netto w wysokości 105 mln zł jest, przy obecnych warunkach rynkowych, realistycznym celem. Robyg planuje również uznanie w przychodach w tym roku około 2.500 lokali. Natomiast zgodnie z harmonogramem zakończeń inwestycji oraz przekazań lokali, grupa spodziewa się znaczącego wzrostu uznań w przychodach w 2018 roku. Utrzymująca się obecnie dobra koniunktura na rodzimym rynku mieszkaniowym – wg danych Eurostatu1 Polacy kupują najwięcej nowych mieszkań w Europie – znajduje swoje potwierdzenie w rezultatach spółki w pierwszym półroczu. Aż 1.693 mieszkania zakontraktowane przez grupę  tym okresie w Warszawie i Gdańsku to wynik o 23% wyższy niż w pierwszym półroczu 2016 roku. Osiągnięte rezultaty sprzedaży pozwoliły spółce po raz kolejny znaleźć się w czołówce deweloperów notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i tym samym potwierdzić mocną pozycję na rynku – mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyg. 

W I kwartale 2017 roku Robyg osiągnęła przychody w wysokości 69,5 mln zł. W całym 2017 roku spółka zakłada uznania na poziomie 2500 lokali, a planowany skonsolidowany zysk netto przypisany akcjonariuszom spółki dominującej na poziomie 105 mln zł, który wobec wcześniejszych prognoz został podwyższony z uwagi na przeszacowanie wartości nieruchomości inwestycyjnej w Gdańsku. Przy zachowaniu obecnych trendów rynkowych, Robyg prognozuje zakontraktowanie około 3.300 mieszkań.

- Warszawa oraz Trójmiasto, gdzie Robyg prowadzi działalność, należą do najszybciej rozbudowujących się metropolii w Polsce. Grupa Robyg rozważa także ekspansję na inne atrakcyjne rynki w Polsce, między innymi do Krakowa oraz Wrocławia. W tym celu, spółka stale poszerza bank ziemi o nowe lokalizacje, które pozwolą na uruchomienie następnych wieloetapowych projektów. Grupa  dysponuje terenami, które umożliwiają wybudowanie niemal 13 tys. mieszkań, co zabezpieczy potrzeby na kolejne kwartały - dodaje Oscar Kazanelson. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych