PARTNER PORTALU

Robyg: ponad 1,7 tys. mieszkań sprzedanych

Robyg zakontraktował 1769 lokali w trzech kwartałach 2015 r. Deweloper liczy na to, że przyszłoroczny wynik będzie jeszcze lepszy.

Autor: HouseMarket.pl 05 października 2015 18:32

W trzecim kwartale br. Robyg zakontraktował 638 lokali netto (po uwzględnieniu rezygnacji) w Gdańsku i Warszawie. Oznacza to wzrost o ponad 24 proc. wobec analogicznego okresu 2014 roku. Od początku roku deweloper zakontraktował łącznie 1769 lokali – co przybliża ją do realizacji planu, który zakłada sprzedaż 2200 lokali w całym 2015 roku.

- Wzrostowa tendencja kontraktacji pozwali osiągnąć wynik nawet 2500 lokali w 2016 roku – umożliwia spółce zachowanie pozycji lidera w branży deweloperskiej. Spółka systematycznie uzupełnia bank ziemi w Warszawie i Gdańsku – tegoroczne transakcje umożliwią wybudowanie około 3400 mieszkań – a także nieustannie wzbogaca portfolio dostępnych lokali w oparciu o najnowsze trendy na rynku nieruchomości – powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej Robyga.

W trzecim kwartale 2015 roku spółka wprowadziła do sprzedaży około 1000 lokali w Warszawie i Gdańsku. Wśród nich wymienić należy nowe inwestycje Stacja Nowy Gdańsk i Mila Baltica w Gdańsku oraz Green Mokotów oraz Stacja Nowy Ursus w Warszawie.

- Obecnie Robyg realizuje projekty już w sześciu dzielnicach Warszawy: na Mokotowie, Bemowie, Wilanowie, Żoliborzu, Woli oraz w Ursusie oraz w czterech gdańskich lokalizacjach. Zarząd spółki jest zdania, że m.in. szeroka oferta – przy zachowaniu pozytywnych tendencji rynkowych – zapewni wynik kontraktacji na poziomie ponad 2200 lokali w całym 2015 roku – dodał Oscar Kazanelson.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych