PARTNER PORTALU

Robyg powiększa bank ziemi o działki w Gdańsku. W planach inwestycja na 500 mieszkań

Deweloper kupił działki o łącznej powierzchni około 1,66 hektara w gdańskiej dzielnicy Piecki-Migowo. Nowo zakupiony teren umożliwi budowę ponad 500 mieszkań w tej dzielnicy.

Autor: HouseMarket.pl 08 czerwca 2015 14:31

Będzie to piąta inwestycja – po Słonecznej Morenie, Lawendowych Wzgórzach, Albatross Towers oraz Mila Baltica – Grupy Robyg w Gdańsku. Łączna cena netto za działki wynosi niemal 13 mln zł.

- Grupa posiada obecnie znaczący udział w gdańskim rynku mieszkaniowym. W związku z tym umocnienie pozycji spółki na trójmiejskim rynku nieruchomości jest jednym z kluczowych elementów strategii grupy na kolejne kwartały. Finalizacja umowy zakupu działki w gdańskiej dzielnicy Piecki-Migowo jest częścią przemyślanej i konsekwentnie realizowanej strategii, która pozwoli spółce na zwiększenie skali działalności i dalszy dynamiczny rozwój. Sfinalizowana umowa zapewni Grupie Robyg zwiększenie banku ziemi, utrzymanie bogatego portfolio dostępnych w ofercie lokali i pozwoli na umocnienie pozycji lidera wśród polskich deweloperów giełdowych. Zakup nowych nieruchomości umożliwi także realizację założonego przez zarząd spółki celu, jakim jest osiąganie – przy utrzymaniu obecnych tendencji rynkowych – w nadchodzących latach kontraktacji na poziomie nawet ponad 2200 lokali rocznie – powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyg.

Inwestycja będzie objęta nowym standardem wprowadzonym przez Robyg – Inteligentne mieszkanie. To innowacyjne rozwiązanie technologiczne, które zagwarantuje mieszkańcom bezpieczeństwo, oszczędność i najwyższy komfort mieszkania. Zaawansowane systemy – obejmujące czujniki, wskaźniki, a także inne urządzenia sterujące – pozwolą w łatwy sposób zdalnie sterować np. ogrzewaniem czy oświetleniem znajdującymi się w mieszkaniu. Dzięki tym rozwiązaniom zastosowanym m.in. w oknach i drzwiach, mieszkańcy zyskują gwarancję wyższego poziomu bezpieczeństwa. Prawdziwą wygodę zagwarantuje również możliwość sterowania bramą garażową z pozycji mieszkania.

Grupa  zakontraktowała w I kwartale 2015 roku 534 lokale (z uwzględnieniem rezygnacji). Zysk netto grupy wyniósł 17 mln zł i wzrósł o 74,1 proc. w stosunku do I kwartału 2014 roku, natomiast ekonomiczny zysk netto sięgnął 21 mln zł.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych