PARTNER PORTALU

Robyg rozbudowuje bank ziemi w Gdańsku

Grupa Robyg podpisała umowę nabycia działki liczącej około 1,8 hektara w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz. Wartość netto nieruchomości wynosi ok. 22,5 mln zł.

Autor: HouseMarket.pl 11 grudnia 2015 13:26

- Nowa nieruchomość wpisuje się w aktualnie realizowany plan inwestycyjny grupy, który pozwoli spółce zachować płynność prowadzenia działalności i zwiększenie potencjału sprzedażowego. Zarząd spółki jest przekonany, że lokale, które powstaną na nowo zakupionych terenach będą cieszyć się podobnym zainteresowaniem jak dotychczasowe inwestycje w Gdańsku – tłumaczy Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyg.

Spółka osiągnęła po trzech kwartałach 2015 r. przychody w wysokości 335 mln zł (404 mln zł wliczając proporcjonalny udział z projektów joint venture) wobec 284 mln zł w analogicznym okresie roku 2014. Zysk netto wyniósł 65 mln zł i wzrósł o 165,6 proc. w stosunku do porównywalnego 2014 roku, natomiast ekonomiczny zysk netto sięgnął 83 mln zł.

- Podpisana umowa jest efektem skrupulatnego planowania i aktywnego poszukiwania atrakcyjnych terenów inwestycyjnych oraz przyczyni się do realizacji celu, jakim jest osiągnięcie przez spółkę kontraktacji na poziomie nawet 2500 lokali w 2016 r. – dodaje Oscar Kazanelson.

W 2015 r. spółka nabyła lub podpisała umowy przedwstępne nabycia w Warszawie i Gdańsku 11 terenów inwestycyjnych:

- na warszawskim Bemowie, trzy działki o łącznej powierzchni ponad 81 tys. mkw., które pozwolą na wybudowanie ok. 1650 lokali mieszkalnych i komercyjnych;

- w warszawskim Ursusie, działkę o łącznej powierzchni około 5,3 ha, która pozwoli na wybudowanie około 980 mieszkań;

- w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz, umowę nabycia działki o łącznej powierzchni ok. 1,8 ha;

- w gdańskich dzielnicach Morena i Zaspa, dwie działki o łącznej powierzchni ok. 3,16 ha;

- w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz, trzy umowy nabycia działek o łącznej powierzchni ok. 1,67 ha;

- na warszawskim Wilanowie, działkę o łącznej powierzchni około 33 tys. mkw., która pozwoli na wybudowanie około 700 lokali.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych