PARTNER PORTALU

Robyg szuka nowego inwestora strategicznego

Zarząd Robyg rozpoczął poszukiwanie nowego inwestora strategicznego dla spółki - poinformowała spółka w komunikacie.

Autor: PAP/housemarket.pl 14 maja 2015 08:41

W ramach tego procesu zarząd zamierza zaangażować się w rozmowy z podmiotami potencjalnie zainteresowanymi taką inwestycją, jak również zezwolić na przeprowadzenie badania due diligence spółki i jej spółek zależnych. To kolejna spółka, po Ronsonie, w której może być przeprowadzony proces due diligence.

W opinii zarządu Robyg potrzebuje silnego inwestora strategicznego, który zapewni wdrażanie planów rozwoju i jego przyszły wzrost oraz ustabilizuje strukturę własnościową.

Poszukiwanie inwestora strategicznego ma związek z niedawną sprzedażą akcji Robygu przez akcjonariusza większościowego. Przypomnijmy, Nanette,która kontrolowała ok. 10 proc. akcji, pozbyła się wszystkich udziałów, a dysponujący 43 proc. akcji LBPOL obniżył swoje posiadanie do ok. 33 proc.

Zarząd spółki oraz inni kluczowi członkowie jej kadry kierowniczej rozważają również nabycie istotnego pakietu akcji Robygu.

"Zarząd uważa, że inwestycja w akcje spółki przez kluczowych członków jej kadry kierowniczej może w istotny sposób wesprzeć możliwą inwestycję w akcje spółki przez nowego inwestora strategicznego" - napisano w komunikacie Robygu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych