PARTNER PORTALU

Robyg wyemitował obligacje o rekordowej wartości 100 mln zł

Grupa Robyg wyemitowała, w ramach emisji prywatnej, obligacje niezabezpieczone serii S o łącznej wartości 100 mln zł.

Autor: HouseMarket.pl 26 lipca 2016 12:25

Jest to największa emisja obligacji w historii spółki, jednocześnie o najdłuższym okresie zapadalności – ma ona na celu zabezpieczenie środków finansowych na prowadzenie bieżącej działalności deweloperskiej. Spółka zamierza wprowadzić obligacje do obrotu w alternatywnym systemie obrotu Catalyst lub BondSpot.

Emisja dokonana została na bardzo korzystnych warunkach, co odpowiada przyjętej przez zarząd strategii dotyczącej poziomu i kosztów zadłużenia. Termin wykupu obligacji serii S przypada na 25 lipca 2021 roku.

- Poszerzanie oferty lokali zarówno pod względem nowych terenów inwestycyjnych, jak i uruchamiania kolejnych etapów w dobrze znanych projektach firmy Robyg wymaga finansowania, które dopasowywane jest każdorazowo do potrzeb, ale także warunków rynkowych tak, aby było jak najkorzystniejsze z punktu widzenia obsługi długu. Grupa po raz kolejny korzysta z instrumentu, jakim są obligacje, które do tej pory cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i tym razem także zostały one uplasowane z nadsubskrybcją - powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyga.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych